Zatímco ředitelku kladenské nemocnice Kateřinu Pancovou a bývalého poslance Petra Kotta v kauze úplatků za přidělení zakázky na rekonstrukci zámku Buštěhrad obhajuje zkušený advokát Tomáš Sokol, David Rath si vybral téměř neznámého třicátníka Adama Černého. 

Černý má zkušenosti zejména z obchodního práva jako advokát kanceláře Heřmánek & Černý. V minulosti zastupoval například společnost Bestsport, která je majitelem O2 arény. Působí i v nadaci Zdeňka Milera, kterou založila vnučka známého výtvarníka.

Advokát Černý tvrdí, že se s Rathem až do "převzetí obhajoby úplně neznali." Se Středočeským krajem má ale přitom Černý své zkušenosti. Jde přitom o kontroverzní zakázku.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.