Politolog Igor Lukeš, který žije od 70. let ve Spojených státech, je předním expertem na komunistický převrat z února 1948. Letos o něm dokonce vydal novou knížku, v níž naznačil, že Klementu Gottwaldovi a jeho lidem při převzetí moci pomohlo, že Američané tehdy měli v Praze nevhodné diplomaty.

"Ruské tanky u hranic jen tak nebudou, ale určitě tahle volba znamená pro Česko velkou ztrátu času," okomentoval pedagog Bostonské univerzity aktuální volební úspěch KSČM. 

HN: Co vás napadlo, když jste zjistil, jak dobrý výsledek v krajských volbách KSČM udělala?

Že lidé na situaci v politice reagují tím, že hledají řešení u samotného dna. Dnem, hlavně v morálním slova smyslu, jsou právě hlasy pro komunistickou stranu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Lidé hledají řešení u samotného dna. Tím dnem jsou, hlavně v morálním slova smyslu, právě hlasy pro komunistickou stranu, tvrdí expert na převrat z února 1948 Igor Lukeš. Na druhou stranu ale dodává, že z triumfu KSČM není potřeba dělat epochální katastrofu.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.