Dovolat se spravedlnosti podle senátora Tomia Okamury je v Česku nemožné. Tak neúspěšný kandidát na prezidenta reagoval na verdikt Ústavního soudu, který nepřistoupil na jeho žádost, aby odložil přímou volbu prezidenta.

"Ústavní soud si vybral lehčí variantu. Termín voleb zvítězil nad právem," poznamenal politik, který se do horní komory parlamentu dostal loni na podzim.

Novinářům zopakoval, že je roztrpčen tím, že nikdo ze státních institucí - ministerstvo vnitra, Nejvyšší správní soud, ani Ústavní soud - nerozhodl o překontrolování počtu správných podpisů pod jeho kandidaturou.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.