Vladimír Franz vlastně považuje svých 6,8 procenta hlasů z prvního kola prezidentské volby za úspěch. Byl totiž u toho, když se "začala probouzet občanská společnost". O tom, jestli se do politiky vrátí a jak by takový návrat vypadal, mluvil v rozhovoru pro Hospodářské noviny.

V posledních měsících jste získal desítky tisíc stoupenců. Jak té slávy využijete?

Nevím, jaké slávy. Přednášel jsem v USA, citují mě ve dvou odborných časopisech.

Mám na mysli masovou popularitu. Ve volbách vám dalo hlas přes 350 tisíc lidí.

Ano, ale kvůli tomu jsme do toho nešli. Důležitá byla ta cesta a to, že jsme byli při tom, když se začala probouzet občanská společnost. Během kampaně jsme stále od médií poslouchali posměšky, komentáře o recesi, přitom za námi stáli lidé, kteří věděli, že je něco možné změnit.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • "Vytvořili jsme energii a já doufám, že nám vydrží a neponoříme se zase do tmy," řekl po vyřazení z boje o prezidentský úřad Vladimír Franz Hospodářským novinám. Nejdřív si chce odpočinout, teprve potom bude uvažovat, jak se vrátí do politiky.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.