Výsledek prezidentských voleb není podle neúspěšného kandidáta Karla Schwarzenberga vůbec špatný. Levici podle něj přispívá i celková nálada v hospodářských krizích a ani úsporná opatření vlády nejsou nijak populární.

Schwarzenberg doufá v úspěšnou spolupráci s prezidentem v zahraniční politice. "Stávající pan prezident také nebyl můj nadšený stoupenec," dodává k Václavu Klausovi a Miloši Zemanovi.

Dosluhující prezident Václav Klaus řekl, že v těchto volbách vyhrála pravda a láska nad lží a nenávistí. Co na to říkáte?

Jsem velice šťastný, že Václav Klaus si ještě slova Václava Havla pamatuje. A to už je u něj veliký pokrok.

Navíc řekl, že je velmi hrdý na český národ.

To já jsem také, což o to.

Jste spokojený s volební účastí a s výsledkem, kterého se vám podařilo dosáhnout?

Myslím, že ten výsledek není vůbec špatný. Ta celková nálada v hospodářských krizích obyčejně je příznivá opozici (tudíž u nás levici), úsporná opatření vlády samozřejmě oblíbená nejsou. Takže ta výchozí situace byla opravdu trošku obtížná. No a pak bohužel ta kampaň posledních týdnů byla opravdu nehezká a bohužel spousta lidí těm lžím uvěřila.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.