Česko by nemělo přispívat do fondu na záchranu eura, prohlásil Miloš Zeman před prezidentskou volbou. Jaké jsou další postoje a názory nové hlavy státu? Podívejte se do velkého prezidentského dotazníku, který IHNED.cz předložil v době kampaně Miloši Zemanovi.

1. Jmenoval byste vládu, která by měla sněmovní většinu pouze s přímou nebo deklarovanou podporou KSČM?

Ano.

2. Co si představujete pod pojmem „národní suverenita“?

Moci do toho mluvit – ať už ve formě členství v EU, v NATO nebo v jakýchkoli jiných mezinárodních organizacích.

3. Je podle vás správné, že se vláda snaží zvýšit DPH na 15 a 21 %? Pomůže takový krok české ekonomice, nebo ji spíše zbrzdí? Vrátil byste tento návrh jako prezident zpátky sněmovně?

Jsem pro sníženou sazbu DPH na základní potraviny a léky, a nebráním se zvýšení DPH na luxusní zboží.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • 24 otázek pro prezidenta Miloše Zemana. IHNED.cz prověřil před volbami znalosti, názory a postoje všech kandidátů v sérii prezidentských dotazníků. Podívejte se, co na sebe prozradila nová hlava České republiky.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.