Chcete dosáhnout na statisíce či dokonce miliony korun ze státní kasy? Založte politickou stranu, sežeňte silnou osobnost jako lídra a nasaďte ji do voleb do Evropského parlamentu. Právě v nich totiž titěrné strany nejvíce bodují a získávají až sedmiciferné příspěvky z eráru.

Ukazují to statistiky ministerstva financí, které eviduje státní příspěvky politickým stranám za posledních patnáct let.

Server IHNED.cz tato data uspořádal a vyplynul z nich evidentní závěr: volby do Evropského parlamentu v roce 2009 byly zajímavou žní pro menší partaje jako jsou Strana zdravého rozumu, Politika 21 Jany Bobošíkové, extrémně pravicová Dělnická strana nebo Pravý blok Petra Cibulky.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Ve sněmovních volbách voliči neriskují a dávají hlas silným partajím. Při volbách do Evropského parlamentu, Senátu a krajských zastupitelstev mnohem více experimentují. Profitují z toho menší strany a regionální sdružení, o kterých jste třeba ani nikdy neslyšeli. Podívejte se na náš přehled.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.