Potůček by nebyl z vlády Miroslavy Němcové příliš nadšený. "Takto sestavená vláda by byla udržovací, s cílem vydržet do řádných voleb. Bohužel by neměla politickou legitimitu po tom všem, co se jí přihodilo," tvrdí.

Jaký postoj podle vašeho názoru k nominaci Miroslavy Němcové na premiérku zaujme TOP 09?

Je zřejmé, že pro TOP 09 bude Miroslava Němcová přijatelnější kandidátkou než Martin Kuba, o kterém se také mluvilo. K přednostem paní Němcové patří její dlouholetá zkušenost s politickou prací, zejména v Poslanecké sněmovně, dobrý přehled o politických stranách, samozřejmě i o své vlastní. Její profil je mezi čelními představiteli ODS asi nejvěrohodnější. O tom, jestli ji přijmou koaliční partneři, samozřejmě budou rozhodovat i jiné faktory. Pokud se ale ODS bude snažit s TOP 09 a LIDEM dohodnout, je to určitě správný krok. 

Ovlivní nějak nominace Němcové postoj ČSSD?

Ne, nijak ho neovlivní, ČSSD je pro předčasné volby, což žádný navržený kandidát z řad ODS nemůže změnit.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.