Neúspěšný prezidentský kandidát Jan Fischer se v pondělí odpoledne setkal s předsedou svého volebního výboru Janem Pirkem, aby si spolu promluvili o splácení Fischerova dluhu za prezidentskou kampaň. Výsledkem jejich schůzky je domluva, že Fischer svůj dluh splatí do 26. července.

"Dluh je ještě asi pět milionů a do svaté Anny by měl být vyrovnán. Řekli jsme si s panem inženýrem Fischerem, že toto je oficiální zpráva, a nic víc vám neřeknu," vyjádřil se pro IHNED.cz kardiochirurg Jan Pirk. 

Původně měli kandidáti na post prezidenta své finanční závazky vyřešit do 120 dnů od výsledků voleb, což se ale nestalo. Sankce za to ale nehrozí, protože stížnost na financování kampaně nikdo ze soupeřů nepodal. Miloš Zeman své dluhy uhradil minulý týden.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.