Karel Randák, bývalý ředitel rozvědky a člen správní rady Nadačního fondu proti korupci, měl podle obžaloby předat výplatní pásky Jany Nagyové deníku Insider a ten je následně zveřejnil. Podle Randáka ale na to neexistují žádné důkazy a svoji vinu odmítá. 

Pásky měl Randák získat od Lenky Pikorové, asistentky vrchní ředitelky Nečasova kabinetu Nagyové, která je získala na Úřadu vlády.

Randák ve středu vypovídal u Obvodního soudu pro Prahu 1, Pikorová se z líčení omluvila. Jako svědkyně předstoupily i obě mzdové účetní Úřadu vlády. Po ukončení jednání jejich výpovědi Randák komentoval tak, že ani není divu, že pásky někdo vynesl. 

Jak vám to zasáhlo do života? 

Musím se s tím nějak potýkat. Něco se změnilo samozřejmě, není to příjemné. Rodina tím pochopitelně trpí, ale zatím se to dá vydržet. Mám pocit, že obžaloba je natolik nesmyslná, že dopad velký nebude.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.