Nadcházející volby podle volební lídryně ODS Miroslavy Němcové rozhodnou o tom, zdali země půjde cestou Německa, kde zvítězila pravice, nebo opačným směrem. "Nechceme jít v protisměru, nechceme být pouze na okraji prosperujících zemí. Nechceme být zemí, kde mají rostoucí vliv na chod státu nereformovaní komunisté," řekla v on-line rozhovoru se čtenáři IHNED.cz Němcová.

Ta zároveň vyloučila, že by po volbách vznikla velká koalice ODS a ČSSD. V jejich programech prý není vůbec žádná shoda.

Němcová také odmítla, že politika je nečestná. "Členy politických stran, budu ale mluvit jen za ODS, jsou v naprosté většině obětaví a slušní lidé. Na těchto lidech ODS staví, nebudu ale zastírat, že bychom uvítali, kdyby strana personálně posílila," uvedla.

Podle ní se jí teď hlásí řada mladých lidí, kteří chtějí vstupem do ODS podpořit tradiční politickou stranu. "Zároveň nechtějí vyslyšet vždy nové a nové spasitele, kteří se před každými volbami pravidelně zjevují," dodala.

Němcová se vyjádřila i ke své budoucnosti v politice. Zatím si žádné datum odchodu z politiky nestanovila.

"Cítím, že ještě jsem schopna zúročit zkušenosti, které jsem pracně za patnáct let působení v Poslanecké sněmovně nasbírala. V komunální politice jsem začínala a musím říci, že to bylo hezké období. Je fakt, že tam jsou výsledky vidět dříve. Roky strávené v komunální politice mi pomohly k plynulému pokračování na úrovni parlamentní. Ta zkušenost byla dobrá, přesto již další angažmá na komunální úrovni neplánuji," doplnila.

 

Volební lídryně ODS Miroslava Němcová odpovídala on-line. Podívejte se na zodpovězené otázky:

Online rozhovor

Opačné řazeníObnovit
Čtenářský dotaz
Paní Němcová, věříme, že se ODS opět vzchopí a věříme, že lidé Česka nedopustí volbou KSČ nastolit režim, jako je v Severní Koreji, Číně a pod. Komunistický režim je jen jeden. Čekáme od ODS, že nás ochrání, ale musí pro to něco dělat!
Miroslava Němcová
Dobrý den, zdravím všechny účastníky dnešní debaty. Otázka vlivu a reálné síly komunistů byla v každých volbách po roce 1989 důležitá. Letos je situace ještě složitější. Jde o to, že nejbližší strana od komunistů na levici je ČSSD. A tato strana na krajské úrovni připustila spolupráci s komunisty, přestože měla na výběr jiné partnery. ČSSD si chtěla vyzkoušet odpor, nebo naopak rezignaci občanů, aby věděla, jak se zachovat na celostátní úrovni. Nyní představitelé ČSSD tvrdí, že po parlamentních volbách o otevřenou spolupráci neusilují. Ovšem o toleranci (tiché podpoře své vlády) mluví otevřeně. Nemyslím si, že by mohl v České republice po těchto volbách být nastolen režim, který komunisté dotáhli k „dokonalosti“ v Severní Koreji. Vzhledem k členství naší země v NATO nebo v EU jsme přece jenom v lepší pozici, než před rokem 1989. Ve svých programových dokumentech KSČM potvrzuje, že stále vychází z myšlenkového odkazu Marxe, Engelse a Lenina. ODS se vůči politice komunistů vždy dostatečně silně a efektivně vymezovala a ani v dobách, kdy na parlamentní úrovni byla ODS v opozici, jsme nepřipustili zvýšení vlivu komunistů na politickou scénu na celostátní úrovni. Nadcházející parlamentní volby rozhodnou o tom, zda naše země půjde cestou například prosperujícího Německa, kde pravice potvrdila svou vůdčí roli. Nechceme jít v protisměru, nechceme být pouze na okraji prosperujících zemí. Nechceme být zemí, kde mají rostoucí vliv na chod státu nereformovaní komunisté.
Čtenářský dotaz
Dobrý den, dokázala byste si představit tichou podporu vlády ČSSD podobně jako tomu bylo v letech 1998-2002 ?
Miroslava Němcová
Musíme si říct, k čemu by taková podpora mohla vést, podíváme-li se na dosud zveřejněné programy jak ČSSD tak ODS, nenalézáme žádné shody. ČSSD jde cestou rušení reforem, které se osvědčily (např. nemocenská), chce jít cestou progresivního zdanění firem i lidí. Živnostníky považuje ČSSD za parazity, ODS v nich naopak vidí důležitou sílu naší ekonomiky. Živnostníci zaměstnávají sebe, své rodiny a dávají práci i ostatním lidem, proto je všestranně podporujeme (např. nechceme měnit výdajové paušály). Máme zcela rozdílný pohled na to, jak se má země chovat v rozpočtových otázkách, ve snižování celkového zadlužení. ČSSD deklaruje, že je velmi proevropskou stranou, ale například její rozpočtová politika jde opačným směrem. Velkým problémem je nezaměstnanost. Všechny politické strany hledají její řešení. Nyní jsme po pravicových vládách na šestém místě z 28 evropských zemí. Recepty ČSSD na řešení nezaměstnanosti nefungují. Podívejme se na jejich výsledky v době růstu hospodářství (např. v roce 2004) bylo více nezaměstnaných, než je dnes. Tehdy to znamenalo 17 místo v Evropské unii. Z tohoto stručného výčtu vyplývá, že program ODS a program ČSSD nemá styčné body. Pokud bychom tolerovali vládu ČSSD, znamenalo by to, že by buď oni, nebo my bychom museli významnou část svých programových priorit obětovat. Za ODS chci potvrdit, že to neučiníme.
Čtenářský dotaz
Chtěl bych se zeptat, jaké to je bojovat o hlasy lidí, kteří si na politicich neustale léčí komplexy, nechají se vláčet médii, nemají ani základní představu o politice a ekonomice, ale chteli by, aby všechno fungovalo, aniž by oni sami museli hnout prstem. Drtivá většina lidí/voličů taková je. Jak může jít do takového prostředí člověk, který něco umí, má něco za sebou? Ta práce musí být mimořádně frustrující. Myslím si, že nízká politická angažovanost lidí vytváří podhoubí pro zájmové skupiny. Jak chcete přilákat lidi do politiky? Velké strany jako ODS či ČSSD by podle mě měly mít aspoň 100 000 členů.
Miroslava Němcová
Se vším, co píšete, mohu souhlasit. Přesto nelze rezignovat. Ti, kteří se rozhodli do politiky jít (na komunální úrovni nebo na parlamentní), si uvědomují, do jakého prostoru vstupují. Z vlastní zkušenosti vím, že hodně zajímavých, fundovaných a schopných lidí politické angažmá odmítá. Důvodem je mediální obraz, z nějž vyplývá, že politika je něco nečestného. Realita je však jiná. Členy politických stran (budu mluvit ale jenom za ODS) jsou v naprosté většině obětaví a slušní lidé, kteří uspěli nejenom ve svém občanském povolání, ale také dokázali prosadit užitečné věci například v komunální politice. Na těchto lidech ODS staví, ale nebudu zastírat, že bychom uvítali, kdyby strana personálně posílila. Zajímavé je, že v posledních týdnech se mi ozvali lidé, kteří se rozhodli vstoupit do ODS. Jedná se o mladé, kterým není lhostejné, co se bude v České republice dít. Chtějí podpořit tradiční politickou stranu, protože si uvědomují, že drobení politického spektra nic užitečného nepřinese. Zároveň nechtějí vyslyšet vždy nové a nové spasitele, kteří se před každými volbami pravidelně zjevují. Proto využiji této možnosti a vyzvu účastníky této diskuse k tomu, aby se rozhodli aktivně něco udělat, vzali na sebe břímě odpovědnosti, a snažili se tak ovlivnit život v naší zemi podle svých představ.
Čtenářský dotaz
Dobrý den, jakým směrem chcete, aby se ODS dále ubírala? Mám na mysli z pohledu pravice, levice – jestli se přiblížit více k TOP 09, nebo se naopak oddálit. Děkuji, s pozdravem Ondřej Soukup
Miroslava Němcová
Dobrý den, děkuji za dotaz. ODS je pravicová strana a z tohoto pohledu se dívám na její budoucnost. Zcela přirozené je posilovat vazby se stranami nám programově blízkými, a to je TOP 09. Nechceme mást veřejnost lítým bojem s těmi, kteří jsou nám blízko. Je jasné, že některé akcenty ODS a TOP 09 odlišují. Například ODS není ochotná stanovit pevné datum pro vstup do eurozóny, odmítáme také po zkušenostech s prezidentskou volbou přímou volbu starostů. Nechceme měnit systém, který funguje, nechceme, aby se obce či města po komunálních volbách rozdělily stejně jako se rozdělila Česká republika po volbě prezidentské. Mírně se lišíme také v názoru na postavení živnostníků v České republice. ODS obhajuje jejich výdajové paušály, TOP 09 se je snažila omezit. Na druhé straně existují oblasti, které s TOP 09 vidíme ne stejně, ale hodně podobně. Uvedu jako příklad tlak na snižování zadlužení veřejných rozpočtů a výdajů státu. Nadcházející volby vidím jako příležitost k tomu, aby se ODS soustředila na vymezení se proti levicovému spektru, protože s levicovými stranami nesdílíme názor na to, co je pro Českou republiku prospěšné. Uvědomuji si, jaká rizika stojí před naší společností, proto nepovažuji za možné vést „bratrovražednou“ válku na pravici, která ji nakonec oslabí jako celek.
Čtenářský dotaz
Dobrý den, přeji hodně štěstí do voleb a rád bych se zeptal, jak vidíte svou budoucnost v politice? Oslavila jste šedesátiny, jak dlouho ještě plánujete být ve veřejném životě? Budete ještě kandidovat do sněmovny v příštích volbách, nebo byste třeba zkusila komunální politiku u vás na Vysočině? Děkuji za odpověď, Daniel
Miroslava Němcová
Dobrý den, děkuji za přání. Musím říci, že se teď soustředím na velmi obtížný úkol a tím je, dovést ODS ke slušnému výsledku v těchto volbách. Říká se takové klišé, že o budoucnosti každého politika rozhodují jeho voliči. Samozřejmě to do jisté míry platí. Ale na druhou stranu se nelze zbavit vlastní zodpovědnosti rozhodnout se sama. Zatím jsem si žádné datum odchodu z politiky nestanovila. Cítím, že ještě jsem schopna zúročit zkušenosti, které jsem pracně za patnáct let působení v Poslanecké sněmovně nasbírala. V komunální politice jsem začínala a musím říci, že to bylo hezké období. Je fakt, že tam jsou výsledky vidět dříve. Roky strávené v komunální politice mi pomohly k plynulému pokračování na úrovni parlamentní. Ta zkušenost byla dobrá, přesto již další angažmá na komunální úrovni neplánuji.
Čtenářský dotaz
Dobrý den, nepřipadá Vám podivné, jak horníci rychle zapomínají? V době Zemana byla nezaměstnanost na 8,9 % a Zeman sám zadlužoval zemi tak, že za 4 roky zdvojnásobil státní dluh z 200 mld. na 400 mld. v roce 2002, když si "půjčoval" ročně i 6,5 % HDP!!!!!! Dnes, v době krize a "asociálního" Kalouska, nezaměstnanost nepřekročila 7 % a státní dluh se skutečně zdvojnásobil, ale za 8 let!!!!!, a to ještě polovina těchto let byla krizových a spotřeba domácností nepřekročila 1 %!!!!! Naproti tomu v době Zemana to byla procenta 3, a tedy celý tzv. růst HDP za Zemana nebylo nic jiného než spotřeba domácností!!!!!! viz makroekonomické údaje ve statistikách na ČSÚ.
Miroslava Němcová
Dobrý den, dotýkáme se aktuální otázky možného útlumu hornictví, uzavření Dolu Paskov. Na obranu horníků řeknu, že to nejsou pouze oni, kdo možná zapomíná. Kdo by však zapomínat neměl v žádném případě a také neměl v žádném případě manipulovat veřejnost, jsou odpovědní politici. Je třeba říci, že ČSSD se chová pokrytecky, pokud dnes někteří její představitelé volají po pomoci státu v Dole Paskov a po auditech společnosti OKD. Vždyť je to právě současný předseda ČSSD Bohuslav Sobotka, který byl jako ministr financí přímo zodpovědný za privatizaci 46% podílu OKD bez výběrového řízení. Součástí této privatizace byl také prodej 44 tisíc bytů se slibem, že byty budou prodány nájemníkům. Sdružení nájemníků BYTYOKD.cz podalo v roce 2011 trestní oznámení pro podezření z prodeje majetkové účasti státu ve společnosti OKD v roce 2004 hluboko pod cenou. Podle sdružení mohlo dojít ke škodě České republiky ve výši až 20 miliard korun. Protikorupční policie na základě tohoto trestního oznámení zahájila trestní řízení a padla již první obvinění. To je první věc. Druhou věcí je porovnání období, kdy vládl Miloš Zeman. Byla to doba hospodářského růstu v celé Evropě, zatímco uplynulé roky minimálně od roku 2009 je celá Evropa v hospodářském útlumu, prochází krizí. Za této situace je postavení České republiky v porovnání s ostatními zeměmi EU slušné. Zopakuji, že jsme na šestém místě, pokud jde o nezaměstnanost, a na sedmém místě, pokud jde o celkovou míru zadlužení, a s tím souvisí mimořádně příznivá úroková sazba pro Českou republiku na finančních trzích. To znamená, že nízké úroky šetří desítky miliard korun ročně (v letech 2010 – 2012 celkem 67 miliard) ve výdajích státního rozpočtu v kapitole dluhová služba. Takovou pozici České republiky je třeba připomínat. Odmítám neustálé shazování našich výsledků, nevidím důvod, proč bychom sami sebe měli takto nemotivovat. Protože skončil čas na tento rozhovor, děkuji tazatelům za čas, který mu věnovali.
Čtenářský dotaz
Dobrý den paní Němcová, v podstatě se považuji za pravicově smýšlejícího a pravicového volič, který je přesvědčen, že v první řadě by člověk měl převzít zodpovědnost sám za sebe a nenechat jí na státu. K otázce. Zajímalo by mě čím a jak chcete rehabilitovat pravicovou politiku na jejíž devastaci jste se vy, jako ODS, do značné míry podíleli? Jak chcete přesvědčit voliče, že zmetci jako Rittig, Oulický, Janoušek či Dlouhý opět nebudou mít vliv na rozhodování? Jak se vypořádáte s dědictvím pana Topolánka a pana Dalíka? Jak hodláte voliče přesvědčit, že každý z nás musí být v první řadě odpovědný sám za sebe. Jako VŠ v poslední době velmi silně zvažuji, že se s rodinou přestěhuji do zahraničí, kde mé daně neprošustrují floutci typu Bém a pod. A odpověď typu: "Na opačné straně máme Ratha a jiné kauzy." mě nezajímá. Je to stejně nesmyslné jako tvrzení, že se můžeme více zadlužit, protože do dluhu Řecka nebo Portugalska máme ještě daleko. Děkuji za odpověď.
Čtenářský dotaz
Vždy jsem volil ODS, ale po tomhle... ani náhodou. - slibovali jste snížení daní a udělali jste opak (několikrát!) - slibovali jste nezvyšování zdravotní spoluúčasti a udělali jste opak - slibovali jste zjednodušení života podnikatelům a udělali jste opak - slibovali jste snížení nezaměstnanosti "na polovinu" a udělali jste opak - slibovali jste daňové přiznání na jednom listu a udělali jste opak - slibovali jste nezavádění školného a už se ho snažíte protlačit - slibovali jste zastavení snižování životní úrovně důchodců a udělali jste opak - slibovali jste snížení doplatků za léky a udělali jste opak - odmítali jste daňovou progresi a rovnou daň z příjmu a udělali jste opak - schopné a oblíbené lidi typu p. Pospíšila, p. Kubery apod. dáváte pryč a dopředu tlačíte lidi, kteří buď nikdy nic nevyhráli nebo všechno vždy prohráli - nejste ochotni ani schopni zbavit se lidí, kteří si zaslouží kriminál (Vondra, Řebíček, Kocourek, Drobil, Barták a další) - uplácíte a korumpujete poslance trafikami - jako vláda rozpočtové odpovědnosti jste navýšili státní dluh o desítky či stovky miliard - jako protikorupční vláda se topíte v korupci vlastních poslanců - váš předseda ochotně podepsal neuvěřitelnou Klausovu amnestii - přímo jste se podíleli na špinavostech, jako je OpenCard, předražené IT zakázky, apod. - proti vůli téměř celé země jste prosadili zlodějinu ve formě církevních restitucí - ze své poslední "Smlouvy s voliči" jste nesplnili vůbec nic (!!!) Opravdu jste tak arogantní a pokrytečtí, že očekáváte, že po tom všem vás slušný člověk bude volit?
Čtenářský dotaz
Dobrý den, paní Němcová. Kladu tento dotaz, i když si myslím, že je to házení hrachu na zeď. ODS opakovaně něco jiného slibuje před volbami, něco jiného však činí po volbách. Dodnes mám doma schované například Tlustého daňové kolečko a další relikvie, které mi tuto krutou pravdu o ODS trvale připomínají. Pokuste se vysvětlit, proč by měli voliči ODS věřit právě před těmito volbami, když to bylo naprosto marné kdykoli v minulosti?
Čtenářský dotaz
Paní Němcová, mnoho lidí vnímá právě Vás jako představitelku té staré skalní neobnovitelné korupční ODS, která naprosto ignoruje svět kolem sebe a zahltnila se pouze ideologickými výkřiky. Místo reformy ODS jen neustále házíte vinu na jiné a hlásáte nesmyslnou demagogii. Proč neodstoupíte a nepřenecháte vedení někomu, kdo na to má?
Čtenářský dotaz
Dobrý den .Byl jsem dlouholetým voličem ODS.Poprve jste mě rozezlili ,když jaře 98. před volbami prohlásil V.Klaus v Radiožurnálu,že se ODS nebude zastávat a podbízet živnostníkům a majitelům domů,jako to dělají malé strany,myšleno Únie svobody a lidovci. Od té doby až po dnešek se ptám ,o jaké voličře má vlastně ODS zájem ? Už vás nevolím .....paní Němcová.
Čtenářský dotaz
Dobrý den, uvědomujete si, že jste v obdobné situaci jako KSČ před rokem 89 co se týká osobností? Pokud nebudeme počítat loutky kmotrů jako je pan Kuba a Pospíšil, zbývá Vám pan Kubera. Nebylo by lepší, abyste např na jedno období neparlamentní stranou, abyste se očistili a zbavili Vašich kmotrů? Jak jste se jako strana postavili k zločinné abolici na které nesete zodpovědnost spolu s vaším bývalým předsedou? Vás nemůže volit slušný člověk, jsem rád, že těch neslušných je u nás pouze 8 procent. Karel
Čtenářský dotaz
Dobrý den. Definujete se jako pravicová strana. Nedá mi to, abych se nezeptal. Čo také si představujete pod slovom pravica? Děkuji za vysvětlení.
Čtenářský dotaz
Dobrý den, navrhujete snížit daň lidem pod 30 co si koupí byt či dům. Jak k tomu přijdu já ve svém věku (40)? To budu platit více než 30-letý? Proč? Neměl by se pravicový politik snažit, aby pravidla byly pro všechny stejné? Jde spíše pouze o líbivé předvolební gesto, které vám má pouze zajistit vzkříšení skomírající obliby o kterém víte, že ho stejně neplníte? Co kdyby jste místo těchto poněkud sporných a prázdných frází přišli s opravdovým systémovým řešením? To jste už opravdu tak zoufalí a prázdní, že se zmůžete jen na laciná gesta typu volím pravici? Poraďte mi paní Němcová. Koho volit, když chci volit "pravici". Vás? Vždyť snad ani vy tomu nemůžete věřit. Děkuji
Čtenářský dotaz
Dobrý den, chtěl bych znát Váš názor na loňské rušení buněk na Praze 12 a jinde. A hlavně na vývoj v těchto oblastech nyní. Není s podivem, že na Praze 12 je nyní je 1/3 členů a někteří členové, kteří si "oficiálně" nezažádali o znovu přijetí, v reálu jejich přihlášky prostě neprošly zákulisním lustrováním bývalého starosty P-12, se objevují na jiných kandidátkách nebo oficiálně zvažují kandidaturu v nadcházejících komunálních volbách pod jinou hlavičkou? Opravdu bylo v ODS tolik špatných lidí, že strana potřeboval některé buňky takto razantně osekat? Děkuji a držím palce ve volbách.
Čtenářský dotaz
Jsem mladý člověk, po škole, s rodinou. Vaše sliby jsou sice hezké a mohou pro mladé vypadat líbivě. Bohužel ale musím říct, že jste pro mladé lidi za Nečasovi ani Topolánkovi vlády neudělali vůbec nic. Kde berete tu nehoráznou drzost a cílíte na lidi, kteří jak asi doufáte nemají ještě dost zkušeností s vaší kleptokratickou politikou? Jak je možné, že na vaší kandidátce je Rittigův Bendl, Dlouhého Kuba, Jurečkův Pospíšil? Tomu říkáte očistný proces? Jak jste jako strana reagovali na policejní zásah, který odhalil zneužívání vojenského zpravodajství vašimi představiteli? Doufáte, že mladí lidé jsou natolik blbí, aby volili maskoty kmotrů? Za nevzhledným zevnějškem skrýváte ještě horší obsah. Aleš
Čtenářský dotaz
Není vám stydno znovu se ucházet o voliče, když je vaše politika zaměřena proti občanům? Přiklad, zdravotní poplatky předražené léky předražené potraviny, mám pokračovat? Nezaměstnanost atd.
Čtenářský dotaz
Dobrý den, proč vás volit, kdež se kolem ODS motají takoví lidé, jako např. vyučený prodavač Rittig, který byl za totáče odsouzený za manko 766000 v sámošce kterou vedl (info z HN). Myslíte si, že ty peníze jenom odklonil nebo to na něho nastražila tehdejší hrozná komunistická STB v temné době totality?
Čtenářský dotaz
Dobrý den, paní Němcová,chtěl jsem se zaptat, z jaké pozice Vy nyní za ODS něco slibujete? Úřadujícím předsedou je pan Kuba,Vy teď zastáváte pozici volebního maskota, který má na lidi mávat z tribuny a usmívat se. A dá se předpokládat že pokud budete zvolena (to skoro určitě), budete zase jen automaticky zvedat ruku pro všechny návrhy zákonů, které Vám váš předseda strany předloží. Vzpomenete si potom vůbec, co jste to lidem před volbama slibovala?
Čtenářský dotaz
Vážená paní Němcová, rovněž jsem pravicově orientovaným voličem a naprosto se ztotožňuji s výše uvedenými názory (Martin Soustružník). Velmi mě mrzí, jak se současná ODS "odstříhla" od reality a voličů. Za poslední dvě volební období díky vaší vládě čr ekonomicky klesla jak v žebříčcích podnikatelské svobody tak i v relativním srovnání se sousedy jako jsou Polsko a Slovensko. Je to deptající, jak to tady jde všechno do "kytek" a jak všuden vládne "blbá nálada"! Nechtělo by to více optimismu? Můj dotaz ale směřuje k tomu, zda li se chystáte k větší otevřenosti strany jako takové? Nábor nových členů? Odstřihnutí se od "kmotrů"? Možnost kooperace s nečleny? Přiklání mladých a úspěšných lidí ke vstupu atd.? (v této souvislosti nejvíce nechápu odstřižení p. Pospíšila, která Vám jak jedinný vyhrál na kraji....) Přeji hodně štěstí a úspěchů a nejméně dvě volbení období v opozici, které ODS jen prospěje, a hlavně žádné ideologické bláboly jako návrat ke Klausovi a odmítání EU....
Čtenářský dotaz
Dobrý den paní Němcová, v Pákistánu bylo zavražděno 75 křesťanů. Naše média se tváří jako by se to stalo na jiné planetě a nás se to netýkalo. Tak až jsme to v ČR dopracovali. Co si o tom myslíte ? Zdraví Hasal
Čtenářský dotaz
Paní Němcová, nemyslíte si, že nejčistší pro Vaši stranu by bylo, aby odstoupili všichni čelní představitelé, kteří se podíleli na veškerém zlu,které jste uskutečnili na lidech ČR Vy jste také osobně zodpovědná za vše, co se tady za posledních 7 let stalo, poněvadž jste v předsednictvu strany a doufám, že nám nechcete lhát, že jste nic nevěděla o krocích Vašeho předsedy, jak Topolánka, tak Nečase. Jestli ne,tak proč jste tam byla, jen do počtu na obrazovku ČT a jako kladečka věnců ? V tom případě bude pro ODS lepší, když odstoupíte a už se nebudete vůbec v politice angažovat.
Čtenářský dotaz
Dobrý den paní Němcová, v Pákistánu bylo zavražděno 75 křesťanů. Naše média se tváří jako by se to stalo na jiné planetě a nás se to netýkalo. Tak až jsme to v ČR dopracovali. Co si o tom myslíte ? Zdraví Hasal
Čtenářský dotaz
Paní Němcová, opravdu se domníváte, poté co jste spolurozhodovala s Topolánkem (Dalíkem) a s Nečasem (Nagyovou), že jste tou nejvhodnější personou v ODS pro volby? Nesymbolizujete jen setrvačnost a nenapravitelnost ODS? Nepopletla jste si pojem "konzervativní strana" s pojmem "zakonzervovaná strana"?
Čtenářský dotaz
Dobrý den, Ctím taktiku ODS nemluvit o kmotrech a předstírat, že neexistují.Přesto jsem poněkud zmaten faktem, že v čele ODS stojí pan Kuba, když ODS získala v komunálních volbách na jihu Čech v roce 2012 12,5 %. Neměl by mít lídr strany za sebou nějaká vítězství?
Čtenářský dotaz
Paní Němcová, je pravdou, že jste byla přistižena při krádeži rohlíků v místní samoobsluze ? Ani jste nevyvrátila zprávu o tom, že jste své služební auto poskytla svému synovi i s tankovací kartou..
Čtenářský dotaz
Nestydíte se dále kandidovat za stranu, která vytvořila v této zemi aroganci, chudobu, kmotrovství atd? Na to co slibujete jste měli dost dlouhou dobu a výsledek? Jestli by se měl v této republice omluvit, tak převším ODS!!!
Čtenářský dotaz
Dobrý den, co říkáte na to, že Klaus podpořil podivnou partu v které je nominantka komunistů Bobošíková, extrémní katolík Semín s neonacistou Bátorou a jejich velmi prapodivná akce DOST? Nepřešel Klaus od pravice k ultra pravici? Necítíte se dnes Klausem podvedena, byla jste jeho horlivou obdivovatelkou? Není možné, že by to vlastně vždy bylo tak, že Klaus byl velmi podivnou figurou s nadstandardními vazbami na KGB, jen mnohým z vás to konečně nyní dochází?
Čtenářský dotaz
Jaké odborné kompetence máte pro výkon postu premiérky ČR?
Čtenářský dotaz
Paní Němcová, pokud hodnotím poslední vládní období ODS, tak nakonec je to naprosté fiasko. Reformy, které jste slibovali (zdravotní a důchodová) zemřely vaším přispěním, namísto podpory příslušným ministrům jste udělali tolik tragických změn, že to působilo spíše jako panoptikum a ne relizace pravicového programu. ODS dělal populistickou politiku, namísto jasného pravicového programu jste dělali přesný opak - zvyšování dluhů státu, zvyšování byrokracie, zvyšování daní, snižování osobní odpovědnosti občana za jeho osud, snižování odpovědnosti občana za vlastní zdraví atd. Nyní přicházíte se zcela vyprázdněným "programem", kdy opět vaše hlavní hesla jsou populistická a snižuji odpovědnost občana za vlastní osud (slevy na daních pro "mladé" apod.). Můžete mi tedy dát nějaké důvody, proč bych já, pravicový volič, měl volit ODS? Asi patnáct let jsem vás volil, ale poslední volby už ne. A ty letošní, co myslíte, mám nyní lepší důvod se k ODS opět vrátit?
Čtenářský dotaz
Doposud ODS hlásala zavedení školného, podporovala zvyšování daní, pro usnadnění podnikání neudělala naprosto nic reálného, nezaměstnanost je relativně vysoká, reálné mzdy klesají. Teď udělala ODS populisticky čelem vzad. Když nepočítám rodiče, kteří mladým lidem nemovitost koupí, myslíte si, že si nezaměstnaní mladí do 30.roku života nějakou koupí? Chystáte se odpouštět daně... Myslíte si, že jste důvěryhodná strana?
Čtenářský dotaz
Dobrý den, paní Němcová, co Vás vedlo k rozhodnutí opět kandidovat ve Vašem věku za ODS v Praze v situaci, ve které se tato strana nachází? Je to snadná možnost získání slušného výdělku? V podnikání Vám to také nevyšlo a nezdá se, že by Vám byli lidé ve Vašem vlastním regionu nakloněni. Není čas na jiné aktivity? Děkuji za odpověď.
Čtenářský dotaz
Vážená paní Němcová, proč mě, voliče, diskriminujete volebním programem ODS? Už mám druhou práci (dnes spíše dvě zaráz) a mám dva byty. Proč mi také při koupi dalšího bytu neodpustíte daň, když i já musím platit hypotéky, daně a vše ostatní a vedle toho i živím manželku. Martin
Čtenářský dotaz
Dobrý den paní Němcová, Řekněte mi, jak má člověk věřit (a volit) straně ODS, když vidí, že není schopna si udělat mezi sebou pořádek a zbavit se lidí jako je např. poslanec Bém? Člověk, který je díky přepisům odposlechů telefonátů s Romanem Janouškem zdiskreditovaný jako málokdo v této zemi...je stále členem Vaší strany a ještě má tu drzost ve Sněmovně morazilovat, kárat atd. Druhou věcí jsou pak "odborníci" jako Petr Bendl, který vystřídal snad každou druhou funkci co mohl nebo Marek Benda, jenž je ve Sněmovně už takřka 20 let. Co myslíte že takový člověk může zemi přinést? Žije absolutně mimo realitu a o životě normálních lidí nemá ani ponětí. Ale to se týká i dalších stran a poslanců (Škromach, Zaorálek...)
Čtenářský dotaz
Dobrý den, paní Němcová, jak hodnotíte fakt, že přestože Vaše strana několikrát šla do voleb s levným praporem boje proti komunismu, jste, jako místopředsedkyně, ODS a předsedkyně PSČR, přivedla svou stranu k preferencím ještě nižším, než má ten, proti komu bojujete? Nemyslíte, že je na čase složit zbraně a jít dělat něco, co má smysl? Komunisté posilují a ti, kteří úspěšně převlékli po roce 89 kabáty, oslabují. Myslím, že by ODS prospělo rozpuštění a propadliště dějin. Po dvaceti letech, prodchnutých korupcí, zadlužováním a podporou Václava Klause byste si měli otevřeně říci, že stačilo.
Související