Na třetí předvolební debatě, konané v redakci Hospodářských novin a iHNED.cz, se sešli lídři stran kvůli školství. Debaty se zúčastnili Marcel Chládek z ČSSD, Petr Fiala z ODS, Anna Putnová z TOP 09, Marta Semelová z KSČM a Ondřej Liška za Stranu zelených.

Hlavní problém, který politici řešili, byla kapacita míst ve školkách a pak také financování či uplatnění studentů na trhu. Sociální demokraté navrhují, aby střední školy dostávaly peníze podle toho, zda vychovávají absolventy, o něž je zájem na trhu práce.

Více školek ve městech

Letos na jaře se nedostalo do školky přes 60 tisíc dětí. Politici slibují, že míst přibude – zjednoduší prý zakládání školek a městům na ně přispějí.

Více školek ve městech
skolky.mp4.jpg

Jedním z témat, kterým se chtějí politici v příštích letech hodně věnovat, je předškolní vzdělávání. Každoročně se totiž nedostanou místa na desítky tisíc dětí ve školkách. Z ekonomických studií přitom vyplývá, že lidé, kteří chodili do mateřské školy, mají lepší šanci dostat se na univerzitu. Flexibilní nabídka školek také pomáhá rozvoji částečných úvazků pro mladé rodiče.

Počet školek i jejich zakládání se proto má změnit, shodli se v debatě HN jak Marcel Chládek z ČSSD, tak Petr Fiala z ODS či Anna Putnová z TOP 09.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.