Volby v devítitisícových Lovosicích dlouhá léta patřily k těm méně zajímavým. Od roku 1998 zde pravidelně vyhrávala ČSSD, následovaná druhou ODS.

Během víkendu ovšem tento stereotyp skončil: každý třetí volič v Lovosicích náhle podpořil hnutí miliardáře Andreje Babiše, které zde zaznamenalo jeden ze svých vůbec nejlepších výsledků.

„Nijak mě to nepřekvapuje. Pan Babiš je zde považován za podnikatele, jehož firmy se umějí o své zaměstnance postarat,“ říká lovosický radní Jan Piegl.

Řeč je v tomto případě o chemičce Lovochemie, která ve městě zaměstnává 650 lidí. A Babišovo hnutí ANO si tento potenciál nenechalo ujít: v jejích prostorách pořádalo debaty s voliči a do čela kandidátky nasadilo bývalého generálního ředitele chemičky Richarda Brabce.

„Byl to chytrý krok. Lovochemie je největším zaměstnavatelem ve městě a lidé to kvitují,“ dodává Piegl.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.