Schodek státního rozpočtu pro příští rok poslanci v prvním čtení odhlasovali vcelku bez potíží, v pondělí odpoledne debatují nad tím, zda některé prostředky nepřesunou z jednoho resortu do druhého.

Pozměňovací návrhy ke státnímu rozpočtu chtějí podat TOP 09, ČSSD nebo komunisté. Většina stran o svých požadavcích jedná ještě před zahájením pondělního schvalování v rámci poslaneckých klubů.

Například TOP 09, která už při prvním čtení navrhovala snížit schodek státního rozpočtu, bude požadovat více peněz na vědu a výzkum. Přesunout chce víc než miliardu korun.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Poslanci TOP 09 i občanští demokraté by rádi přesunuli více peněz do vědy a výzkumu, komunisté zase chtějí podpořit školství. Pozměňovací návrhy poslanci předkládají v pondělí odpoledne, kdy je na programu sněmovny druhé čtení státního rozpočtu.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.