Před rokem se výtvarník Vladimír Franz stal nejbarvitější postavou prezidentských voleb. O rozhovor ho žádali novináři z New York Times nebo britského Guardianu, kteří by jinak české dění pokrývali jen z povinnosti.

Nyní chce Franz svoji publicitu přetavit v něco trvalejšího – jeho plánem je vytvořit novou občanskou iniciativu, která by přispěla k „duchovní obnově země“.

„Začínám se scházet s různými lidmi, u kterých cítím jakousi vzájemnost. Chci, aby to bylo něco volného, ale zároveň aby nešlo o bublinu typu vyměňte politiky,“ říká Franz v rozhovoru pro server IHNED.cz.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Vladimír Franz, kandidát na prezidenta v prvních českých přímých volbách hlavy státu, nevyloučil, že bude kandidovat znovu. Pokud tedy bude poptávka. Chtěl by se také případně pokusit vytvořit občanskou iniciativu. Ze své někdejší podpory Miloše Zemana zcela neslevil.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.