Středověký hrad Křivoklát a část stejnojmenného města jsou už druhý týden bez vody. Chybí tu řadový vodovod i kanalizace a ložiska podzemních zásob vysychají. Okolní města opakují každoroční rituál s mobilními nádržemi.

Zatímco na povodně se Česko naučilo připravit, problém hrozícího sucha zůstává víceméně neřešený. To se rozhodl změnit ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO 2011).

„Nemůžeme si dovolit a nechceme, aby se drancovaly zdroje podzemní vody. Zvykli jsme si, že jsou běžné, ale obcím teď tato voda schází, zvláště těm, které jsou na ní vystavěny,“ říká.

Jedním z nástrojů ochrany zásob má být během příštího roku také zvednutí poplatku za čerpání právě podzemní vody.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.