Chris Owen žijící ve Virginii si chtěl ke svým čtyřicátým narozeninám koupit dárek, aby doplnil svou rozsáhlou sbírku s tematikou Hvězdných válek. Přátelé ho upozornili na disk z 80. let na eBayi. Mělo na něm být 18 minut materiálu z Návratu Jediho, šestého dílu slavné sci-fi ságy George Lucase.

Nakonec se ukázalo, že jde o třicetiminutový nosič s nepoužitými záběry. Sběratelský unikát Owena vyšel na 699 dolarů (13 tisíc korun) a nabídku prodat disk za 10 tisíc dolarů (skoro 190 tisíc korun) už filmový fanoušek odmítl.

"Je to prostě skvělé. Našel jsem svatý grál. Taková věc je pro mě nedocenitelná," okomentoval svůj nákup pro lokální televizní stanici CBS 19.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Americký fanoušek Charlie Owen koupil přes eBay disk s nepoužitými scénami z Návratu Jediho. Vzácný nosič Laserdisc, kterých byla vyrobena jen hrstka, obsahuje záběry umírajícího Yody a R2D2 opravujícího stíhačku X-Wing. Owen materiál postupně zveřejňuje na Facebooku.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.