Zdroji veškerých informací jsou pohovory s uchazeči o zaměstnání, průzkum provedený konzultanty společnosti Robert Half International mezi klienty a průzkum zaměstnaneckých výhod, uskutečněný mezi uchazeči o zaměstnání v období od 1. října do 20. prosince 2006

„Z našeho průzkumu vyplývá, že mezi nejběžnější benefity se řadí stravenky, občerstvení a nápoje na pracovišti, jazykové kurzy a týden dovolené navíc,“ říká Aleš Křížek, Country manažer společnosti Robert Half International. Dalšími velmi často uplatňovanými benefity jsou firemní víkendové a teambuildingové akce, penzijní připojištění a mobilní telefon i k soukromému využití.
Za zmínku stojí i řada benefitů, které se mezi pracovníky vyskytují v řádu desítek procent. Těmito zaměstnaneckými výhodami se od sebe společnosti mnohdy výrazně liší. Jedná se například o proplácení kupónu MHD, příspěvek na školení dle vlastního výběru či dny volna, tzv. sick days, a dva týdny dovolené navíc.
U manažerských pozic se benefity mírně liší. Rozšiřují se o ty, které jsou zároveň nutné pro výkon jejich zaměstnání. Patří sem notebook včetně možnosti internetového připojení, možnost práce z domova, tzv. „home office“, automobil k soukromému využití a odborné vzdělávání.
Mezi nejžádanější výhody, a tedy ty, které jsou konkurenční výhodou při náboru zaměstnanců, patří certifikace a vzdělávání, automobil k soukromým účelům, notebook, home office a 5 - 6 týdnů dovolené.
„Certifikace a vzdělávání jsou nejžádanějšími benefity na všech pozicích v oblasti informačních technologií,“ říká Jan Bílek a dodává: „Atraktivita této zaměstnanecké výhody je u uchazečů dokonce vyšší než automobil nebo home office, což je specifické právě pro obor informačních technologií.“

Související