Výzkumu, který zpracovaly společnosti Robert Half International a Yahoo! HotJobs, se zúčastnila tisícovka zástupců Generace Y (známých též jako „Millenials“), ve věku 21 až 28 let.

Na otázku, jaká je jejich největší kariérní priorita do budoucnosti, odpovědělo 33 procent respondentů „plat a zdravotní/důchodové benefity“. Pro 26 procent je prioritou stabilita jejich pracovních míst a 23 procent si přeje spokojenou kariéru.

„Profesionálové z Generace Y, které jsme zkoumali, byli soustředění na praktické otázky, jako je našetření dostatku peněz na důchod či schopnost vyvážit pracovní život s rodinnými povinnostmi,“ uvádí v tiskové zprávě viceprezidentka Robert Half International Reesa Statenová. „Tyto základní potřeby v otázce kvality života jsou stejné u všech demografických kategorií na pracovišti.“

Generace Y chce podle Statenové ty nejlepší zdravotní a důchodové benefity, které zaměstnavatelé mohou poskytnout a také vymezené kariérní cesty. Pro získání těchto profesionálů by tedy firmy měly vytvářet srozumitelné programy v těchto oblastech, detailně je propagovat na svých webových stránkách a zdůrazňovat během náborového procesu.

Zdroj: insite, Business & Legal Reports

Související