André Warnecke přichází do Economie z mediální společnosti Medici. Většinu svého profesního života strávil ve výkonných funkcích předních ekonomických mediálních domů. Působil jako generální ředitel rakouského vydavatelství Wirtschaftsblatt Verlag a řídil středoevropské aktivity společnosti Bonnier Business Press CEE s více než 1100 zaměstnanců v devíti zemích střední a východní Evropy.

André Warnecke ve funkci generálního ředitele Economie nahradí Petra Babického, který vydavatelství vedl od roku 2010. Po své rezignaci byl od 1. ledna 2013 pověřen dočasným řízením společnosti.

V osobě André Warneckeho získáváme do našeho vedení zkušeného manažera, který bude řídit proměnu Economie do podoby moderního vydavatelského domu, který se vyznačuje kvalitní nezávislou žurnalistikou a zároveň dlouhodobou profitabilitou,“ komentoval dnešní rozhodnutí představenstva Economie jeho předseda a zároveň majitel vydavatelství Zdeněk Bakala.

André Warnecke nastupuje do firmy v době, kdy Economia, největší český vydavatel ekonomických informací, prochází zásadním transformačním procesem. Jeho cílem je vytvořit nejmodernější newsroom v zemi, zavést nové novinářské a technologické profese a tím i změnit tradiční způsoby práce v oboru, který nyní prochází historickou proměnou.

Žijeme v pro média převratné době. Čtenáři jsou daleko náročnější a žádají lepší přístup k informacím. Inzerenti od nás čekají daleko sofistikovanější služby a majitelé efektivní nakládání se svými investicemi. To je výzva, která mne zaujala a kterou chci realizovat. Těším se na spolupráci se zaměstnanci Economie, se kterými nastoupím na společnou cestu,“ komentuje své jmenování nový generální ředitel Economie André Warnecke.

André Warneckemu je 46 let, mluví německy, anglicky a švédsky. Má dvě děti. Kvůli své nové misi v čele Economie se rozhodl přestěhovat do Prahy.

Související