Seifi Ghasemi je v současné době jedním z ředitelů Air Products a zároveň předsedou představenstva a generálním ředitelem Rockwood Holdings, Inc. V nejvyšší funkci nahradil Johna E. McGladeho, který odchází 30. června do penze.

Seifi Ghasemi, který se stal členem představenstva Air Products v září 2013, je ideální vůdčí typ byznysmena s globálním rozhledem. V jeho osobě se optimálně spojují zkušenosti z oblastí financí se zkušenostmi z průmyslového provozu. Kromě správy mezinárodního finančního portfolia totiž velice dobře rozumí průmyslovým plynům, speciálním chemikáliím a výrobě nových materiálů.

Od roku 2001 zastával funkci předsedy představenstva a generálního ředitele Rockwood Holdings, světového leadera v oblasti anorganických speciálních chemikálií a moderních materiálů. Před nástupem do Rockwood zastával Seifi Ghasemi řadu vedoucích pozic ve světových průmyslových podnicích, včetně pozice generálního ředitele GKN Sinter Metals, Inc., a prošel rovněž několika řídícími funkcemi v BOC Group, která je dnes součástí Linde AG.

Vystudoval strojní inženýrství na Stanfordské univerzitě a předtím studoval na Technologickém institutu v íránském Ábádánu.

 

Související