Luigi Freguia přináší do vedení VMware více než 30 let zkušeností z oblasti IT. Bude zodpovědný zejména za obchodní růst a uvedení unikátních virtualizačních a cloudových technologií VMware na trhy v Německu, Rakousku, Švýcarsku, ve východní Evropě a Rusku/SNS.

Luigi Freguia dosud působil jako senior viceprezident pro region EMEA ve společnosti Oracle, kde zodpovídal za nabídku hardwarových produktů Oracle v regionu EMEA. Na začátku své kariéry působil Luigi Freguia ve společnosti IBM, kde během více než dvaceti let vystřídal různé pozice v oblasti mezinárodního managementu, včetně funkce viceprezidenta pro region EMEA. Před nástupem do společnosti Oracle v roce 2011 působil ještě ve společnostech Microsoft a HP. Freguia má vysokoškolský titul v oboru elektrotechniky se zaměřením na telekomunikace na universitě v Římě.

Jmenování nabývá okamžité platnosti a Freguia bude přímým podřízeným Maurizia Carliho, korporátního senior viceprezidenta a generálního ředitele pro region EMEA. Sídlit bude v německém Mnichově.

 

Související