Ve vedení televize Prima se točí bývalí manažeři mediální agentury Omnicom. Podle informací IHNED.cz se do druhé největší komerční stanice k prvnímu srpnu vrací Vladimír Pořízek - dosavadní ředitel nákupního sdružení Opera ze skupiny Omnicom. Bude zastávat pozici provozního ředitele. Potvrdily to dva zdroje blízké TV Prima.

“Tuto informaci zatím nemůžeme komentovat,” uvedl v pátek odpoledne Filip Budák z tiskového oddělení FTV Prima.

Pořízek již dříve na TV Prima působil jako finanční ředitel - funkci zastával pět let.

Televize už letos prošla řadou manažerských rošád. V březnu odešel z postu generálního ředitele Martin Konrád, který ve funkci vydržel jen rok. Vystřídal ho jeho předchůdce Marek Singer, který opustil funkci šéfa Primy proto, že se stal výkonným viceprezidentem MTG pro střední a východní Evropu.

Prima na jaře také zrušila pozici výkonného ředitele. Z televize proto odešel Pavel Kejla. S tím si Pořízek za svou manažerskou kariéru podával židli - když v roce 2013 nastupoval do čela Opery, střídal právě Kejlu.

Vladimír Pořízek pracoval v rámci Omnicom Media Group již v letech 2002 až 2007 na pozici finančního ředitele mediální agentury PHD. Poté odešel do televize Prima, kde působil až do roku 2012 jako finanční ředitel a člen představenstva.

V minulosti působil také jako manažer strategického rozvoje ve společnosti AGFTRADING patřící do skupiny Agrofert, svou kariéru zahájil v marketingovém oddělení společnosti Českomoravský penzijní fond.

 

 

Související