Petr Herian se s platností od 18.6.2014 stal předsedou představenstva Newton Media, původně Newton Information Technology, kterou založil v roce 1995. K inovacím, které významně napomohly rozvoji firmy, patří průlomové vytvoření elektronického archivu článků v plném znění. Společnost vyvinula také patentovaný systém na zpracování mediálních obsahů a analýz.

Souběžně s podporou růstu Newton Media věnoval Petr Herian svou energii také vývoji softwaru pro rozpoznávání a přepis řeči. V roce 2008 založil specializovanou společnost Newton Technologies vývýjející software pro tvorbu dokumentů pomocí hlasu.

Petr Herian se velmi aktivně věnuje filantropii.

 

Petra Mašínová, od 1.7.2014 nová generální ředitelka společnosti Newton Media, má rozsáhlé zkušenosti z oblasti korporátní komunikace, spolupráce s médii a PR.

Před nástupem na současnou pozici vedla divizi McCann Communication & Consulting. Její předchozí praxe zahrnuje od roku 2007 pozici ředitelky PR a komunikace společností NWR a OKD. V předchozím období pracovala rovněž jako ředitelka pro evropské fondy v České spořitelně a rozsáhlé zkušenosti získala v rámci práce na Ministerstvu zahraničních věcí ČR a na Stálém zastoupení ČR při EU v Bruselu.

Související