Všichni členové vnímají své jmenování jako velkou příležitost uvést Expobank na český bankovní trh a představit ji jako silnou, spolehlivou a mezinárodní banku.

Českou pobočku LBBW Bank převzala banka z Ruska. Chce dál cílit na bohaté - čtěte ZDE

Nový vlastník české LBBW je na kanadské černé listině. Jde o shodu jmen, zní z Expobank - čtěte ZDE

Expobank ruského finančníka Igora Kima kupuje českou LBBW - čtěte ZDE

 

Maris Avotinš, generální ředitel a předseda představenstva zodpovědný za řízení rizik a lidské zdroje Expobank CZMaris Avotinš (40) přišel do České republiky z Lotyšska, kde zastával pozici generálního ředitele AS Expobank od roku 2011. Ve své nové pozici předsedy představenstva bude zodpovědný za oblast řízení rizik a lidské zdroje.

Dříve zastával různé pozice v rámci vrcholového managementu Swedbank – skupiny největších retailových bank, která působí v pobaltských zemích a ve Skandinávii.  Zde během devíti let zastával pozice generálního ředitele a předsedy představenstva Swedbank Lotyšsko, předtím byl zodpovědný za rozvoj oblasti řízení rizik v Lotyšsku, dalších pobaltských státech a v Rusku z pozice ředitele řízení rizik a člena managementu. Několik let byl také členem dozorčích rad v různých bankách v Lotyšsku a Rusku. V lotyšské centrální bance se jako ředitel bankovního dohledu účastnil hodnocení ukrajinského bankovního sektoru organizovaného Mezinárodním měnovým fondem a bankovní inspekce v New Yorku organizované americkým Federálním rezervním systémem (US FED).

Maris Avotinš je bankovní profesionál s rozsáhlou 19letou praxí v bankovnictví a ve finančním sektoru, především v oblastí řízení rizik a treasury a se zkušenostmi s fúzemi a mezinárodním bankovnictvím.

Absolvoval magisterské studium ekonomie na Lotyšské univerzitě a dále prohluboval své znalosti z oblasti obchodu v mezinárodním programu pro manažery INSEAD. Své názory pravidelně prezentuje na mezinárodních bankovních setkáních. Mluví lotyšsky, rusky a anglicky.

Maris Avotinš je ženatý a má jednoho potomka. Svůj volný čas věnuje rodině a rád lyžuje či hraje golf.

 

Renars Karašs, člen představenstva zodpovědný za individuální bankovnictví a market management Expobank CZRenars Karašs (39) přichází do české banky z lotyšské pobočky AS Expobank, kde zastával pozici poradce generálního ředitele. Na stejné funkci v minulých letech pracoval i pro Expobank v Rusku. Ve své nové roli člena představenstva bude zodpovídat za oblast individuálního bankovnictví a market management.

V průběhu své 18leté bankovní kariéry zastával Renars Karašs různé vrcholné manažerské pozice, z velké části především pro Swedbank Group. V letech 2004–2010 byl členem vedení a od roku 2010 předsedou dozorčí rady penzijního fondu Swedbank Group, v letech 2008–2010 byl členem rady Swedbank Life Insurance SE. V letech 2008–2013 byl zodpovědný za oblast prodeje a služeb retailového bankovnictví Swedbank v Lotyšsku, předtím zodpovídal za oddělení investičních produktů. V Expobank se specializoval na projektový management a optimalizaci procesů a také na restrukturalizaci a integraci získaných subjektů do skupiny Expobank.

R. Karašs získal titul MBA na Stockholmské škole ekonomické v Rize a také absolvoval prestižní mezinárodní program pro manažery INSEAD. Karašs mluví plynule lotyšsky, rusky a anglicky.

Je ženatý, má jedno dítě a jeho vášní je fotografování. Rád tráví svůj volný čas ve společnosti rodiny a přátel.

 

Boris Čuchran, člen představenstva zodpovědný za operations, IT a firemní bankovnictví Expobank CZBoris Čuchran (48) bude pokračovat ve své pozici člena představenstva a bude odpovědný za oblasti operations, IT a  firemní bankovnictví. Do LBBW Bank přišel v roce 2012 z Generali Bulharsko, kde byl od roku 2009 generálním ředitelem, zároveň byl i generálním ředitelem společnosti GP Reinsurance, zajišťovny skupiny Generali PPF s působností v regionu střední a východní Evropy.

Boris Čuchran má více než 19 let zkušeností z bankovnictví a pojišťovnictví ze zahraničí i z domácího trhu. Působil například v Paříži jako manažer pro Groupama International, pak jako senior management konzultant v Deloitte Management Consulting, dále jako výkonný ředitel divize strategie v ČSOB v Praze a v rámci skupiny ČSOB pracoval i jako generální ředitel slovenské ČSOB Poisťovňy. Později zakládal a jako generální ředitel vedl AEGON Pojišťovnu a.s. v ČR.

Boris Čuchran získal titul JUDr. na Právnické fakultě Univerzity Komenského v  Bratislavě, je rovněž absolventem prestižní francouzské instituce Ecole Nationale d’Administration v Paříži a vysokoškolské studium ukončil i na Institutu mezinárodních vztahů v Moskvě. Hovoří plynně česky, slovensky, rusky, francouzsky a anglicky.

Je ženatý, má dvě děti a volný čas tráví na horách a věnuje se historii.

 

Miroslav Kohout, člen představenstva zodpovědný za oblast financí a treasury Expobank CZMiroslav Kohout (34) zastával v LBBW Bank CZ od roku 2010 pozici ředitele oddělení finančních služeb. V bance se také zabýval plánováním obchodní strategie, oblastí treasury a managementem aktiv a závazků a úvěrovým a tržním rizikem. Na pozici člena představenstva banky bude vykonávat funkci finančního ředitele zodpovědného za oblast financí a treasury. Před tím, než přišel do LBBW Bank, pracoval do roku 2008 jako finanční auditor v Ernst & Young.

Miroslav Kohout absolvoval Vysokou školu ekonomickou v Praze v roce 2004 a ve studiích pokračoval v Asociaci certifikovaných účetních znalců, kde získal titul ACCA Fellow. Mluví plynule anglicky a německy.

Miroslav Kohout má tři děti a svůj volný čas tráví převážně s rodinou.

 

Související