Igor Vida (47), dlouholetý generální ředitel slovenské Tatra banky patřící rovněž do skupiny Raiffeisen, bude od dubna příštího roku novým generálním ředitelem a předsedou představenstva.

Kariéru v Tatra bance zahájil v roce 1992 jako vedoucí oddělení peněžních a devizových trhů. Poté působil jako ředitel odboru treasury a investičního bankovnictví. Členem představenstva je od roku 1997 a od roku 2007 generálním ředitelem a předsedou představenstva Tatra banky.

Igor Vida vystudoval Elektrotechnickou fakultu Slovenské technické univerzity a následně General Management Program na Harvard Busiess School.

Je držitelem několika manažerských ocenění, např. Manažer roku na Slovensku (časopis Trend, 2008), Cena HR Gold osobnost personálního managementu (2013) či ocenění Forbes a PwC jako nejrespektovanější CEO roku 2014. V roce 2009 se rovněž stal prezidentem Slovenské bankovní asociace.

Igor Vida je ženatý a má tři děti.

 

V přechodném období je dočasným řízením Raiffeisenbank pověřený z pozice místopředsedy představenstva Rudolf Rabiňák, který v představenstvu zodpovídá od roku 2001 za firemní bankovnictví.

 

Mario Drosc se rozhodl ke konci letošního roku skončit své působení v pozici generálního ředitele a předsedy představenstva Raiffeisenbank.

Mario Drosc do Raiffeisenbank nastoupil v září 2006, kdy se stal členem představenstva zodpovědným za oblast retailového bankovnictví, postupně převzal odpovědnost za veškeré obchodní aktivity banky a od počátku roku 2013 byl i generálním ředitelem a předsedou představenstva.

 

Související