Roman Zúrik (42) před svým příchodem do Kofoly v roce 2011 působil například na pozici manažera distribuce nebo národního manažera prodeje v Pivovarech Topvar - SAB Miller. Své obchodní zkušenosti získával i ve společnostech Vitana nebo Pilsner Urquell SK.

Úkolem Romana Zúrika bude stabilizovat prodeje v retailu a stát se jedničkou v segmentu gastro a impuls. Navíc převezme otěže v přechodu české části Kofoly ČeskoSlovensko na přímou distribuci a v začlenění produktů Rauch do distribuce v celém ČeskoSlovensku.

 

Romana Zúrika nahradí ve funkci ředitele úseku Supply Chain Ľuboš Matušinský, který doposud řídil logistické procesy ve společnosti Blika Trebišov.

Dosavadní obchodní ředitel Kofoly ČeskoSlovensko Marian Šefčovič se stal generálním ředitelem společnosti Radenska a nadále se bude plně věnovat začlenění této významné značky minerální vody v regionu zemí bývalé Jugoslávie do evropské rodiny Kofola. Marian Šefčovič obchod Kofoly řídil od roku 2011 a o jeho dobře vykonané práci svědčí nejen stabilní hospodářský výsledek Kofoly ČeskoSlovensko, ale například i ocenění Manažér roka 2014 na Slovensku.

Související