Zbigniew Klepacki dříve působil jako náměstek ministra infrastruktury a byl členem dozorčí rady PKP Cargo. David Prchal, který byl vedením AWT dočasně pověřený, se vrací na pozici finančního ředitele. Na pozici provozního ředitele společnosti AWT, která má zhruba 2000 zaměstnanců, zůstává David Kostelník.
PKP Cargo chce akvizicí AWT do její struktury získat řadu spoluprací a úspor v provozu. Díky rozšíření nabídky pro klienty obou společností a prodloužení obsluhovaných tras by měla firma růst a přinést nové pracovní příležitosti pro lidi v regionu. Firma chce například dále rozšiřovat přepravní terminál v Paskově na Frýdecko-Místecku nedaleko Ostravy.

Osmdesátiprocentní podíl v AWT koupila PKP Cargo za 103 milionů eur (2,8 miliardy korun) od miliardáře Zdeňka Bakaly. Zbývající pětinový podíl v AWT drží společnost Minezit SE. Ve vozovém parku AWT je 170 lokomotiv a přes 5000 vozů. V Česku má vedle terminálu kombinované dopravy v Paskově zhruba 400 kilometrů vlastních tratí a provozuje přes 60 železničních vleček.

Související