Jochen Thewes (44) pochází z německého města Rheda- Wiedenbrück a je mezinárodně uznávaným odborníkem v oblasti přepravy a logistiky. Odborné znalosti a zkušenosti získal díky dlouholetému působení ve vrcholovém managementu v regionálních i globálních pozicích. Post generálního ředitele DB Schenker přebírá Jochen Thewes po Karlu-Friedrichovi Rauschovi, který společnost úspěšně vedl 14 let a ve funkci skončil 31. července 2015. Jochen Thewes povede skupinu DB Schenker Logistics, která je logistickou části DB Group.

V minulých letech Jochen Thewes významně přispěl k rozvoji DB Schenker, a to zejména od roku 2011, kdy se stal generálním ředitelem pobočky společnosti v Singapuru. Podílel se tak na rozšiřování logistických aktivit DB Schenker v dynamickém a rychle se rozvíjejícím asijsko-pacifickém regionu.

Jochen Thewes byl zodpovědný za 13 000 zaměstnanců působících ve 200 pobočkách napříč dvěma desítkami zemí. Před manažerskou misí v Singapuru působil v centrále společnosti DB Schenker v německém Essenu, kde byl viceprezidentem pro oblast globální námořní přepravy.  

Před příchodem do DB Schenker zastával Jochen Thewes několik seniorních manažerských postů v rámci logistické skupiny Kuehne + Nagel. Více než 12 let profesně působil v Asii a Jižní Americe, byl například generálním ředitelem společnosti v Brazílii, generálním manažerem pro centrální Čínu v Šanghaji či vedoucím zástupcem společnosti ve Vietnamu. Pracoval také v Hong Kongu či New Yorku.

Související