Petr Slowik zahájil kariéru v Českém centru ve Stockholmu. V agentuře CzechTrade měl zpočátku na starosti organizaci zahraničních veletrhů a obchodních misí, a to převážně v Rusku a v zemích SNS. Vystudoval mezinárodní vztahy na Metropolitní univerzitě v Praze a studoval také na univerzitách ve Švédsku a v Rusku. Hovoří plynně rusky, anglicky a švédsky. Ve volném čase se rád věnuje potápění, běhání a četbě.

„Rusko má pro české firmy dlouhodobě obrovský význam a průnik na čínský trh je pro budoucnost českého exportu také klíčový. Věřím, že oba kolegové díky svým zkušenostem pomohou s prosazením v Rusku a v Číně mnoha českým firmám,“ říká Radomil Doležal, ředitel agentury CzechTrade.

„Zahraniční kancelář v Jekatěrinburgu je velmi důležitá, protože je to jedno z průmyslových a ekonomických center Ruské federace a již dnes se tam etablují české společnosti, kterým tam pomáháme hledat nové příležitosti a obchodní partnery. Stejně tak Šanghaj je obchodní křižovatkou Asie a my máme velký zájem, aby tam bylo silné obchodní zastoupení,“ dodává ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.

 

Michal Holas po studiích absolvoval stáž v misi ČR při OSN v New Yorku. Posléze se na Ministerstvu průmyslu a obchodu ČR věnoval podpoře zahraničního obchodu a regulaci vnitřního trhu EU. Před nástupem do funkce vedoucího zahraniční kanceláře CzechTrade v Šanghaji vedl právní oddělení investiční a developerské skupiny Horizon Holding.

Je absolventem právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně, kde rovněž studoval fakultu sociálních studií a fakultu ekonomicko-správní. Kurzy práva, ekonomie a mezinárodních vztahů navštěvoval také na univerzitách ve Španělsku, Izraeli, Japonsku a ve Spojených státech amerických.

Michal Holas je vášnivým basketbalistou a cestovatelem. Mezi jeho koníčky patří mezikulturní komunikace, asijská filozofie, mezinárodní právo a studium cizích jazyků.

Související