Colin Stanley (45) se stal generálním ředitelem sítě hotelů Orea Hotels and Resorts v první polovině letošního roku. Na své nové pozici je zodpovědný za řízení všech šestnácti hotelů spadajících do sítě Orea Hotels and Resorts, které se nacházejí v atraktivních lokalitách po celé České republice. Mezi nejznámější objekty patří například pražský hotel Pyramida, Resort Horal ve Špindlerově Mlýně, Spa Hotel Bohemia v Mariánských Lázních nebo brněnský hotel Voroněž.

Řízení jednoho z největších tuzemských hotelových řetězců je velkou výzvou, tím spíše, že jeho součástí jsou jedinečné a velice variabilní objekty po celé České republice. Doufám, že budu moci plně využít svých zkušeností nasbíraných za téměř dvě desítky let působení v oblasti hotelnictví a společně s personálem jednotlivých hotelů nabídneme našim zákazníkům ještě lepší služby a zážitky z pobytu,“ uvedl Colin Stanley.

Před příchodem do Orea Hotels and Resorts působil Stanley 17 let ve společnosti Marriott Inc. Zde vystřídal osm různých vrcholných manažerských pozic a podílel se na otevření tří hotelů včetně JW Marriott v Bukurešti nebo na Mallorce. Působil i v České republice v rámci hotelů Renaissance Prague, Marriott Executive Apartments, Prague Marriott Hotel a Courtyard by Marriott Flora a v Plzni. Právě zahájení provozu nového hotelu nebo potřebu přizpůsobit již fungující hotel aktuálnímu stavu trhu považuje za zásadní zkušenost, při které se manažer naučí, jak lépe postavit týmy, nebo v rámci clusteru bilancovat pohledy jednotlivého hotelu a společnosti.

Colin Stanley je původem z Velké Británie, kde vystudoval stavební inženýrství, ale nikdy v tomto oboru nepůsobil.

Je ženatý, má dvě děti. Mezi jeho koníčky patří především hokej, lední i in-line.

Související