"Změny v naší interní struktuře přinesou v souladu se strategií iniciovanou naší mateřskou společností AXA Group do týmů novou dynamiku multidisciplinárních dovedností, které jsou nezbytné pro řešení potřeb našich zákazníků," říká Sebastien Guidoni, finanční ředitel AXA pro ČR a SR.

 

Robert Mareš, Chief Investment Officer společnosti AXA v České Republice a na SlovenskuRobert Mareš (41) se stává Chief Investment Officer v AXA v České republice a na Slovensku. Tato nově vytvořená pozice bude přispívat ke zvýšení efektivity řízení kapitálu a celkové investiční výkonnosti skupiny. Současně také pomůže zajistit, že AXA bude ještě více připravena reagovat na aktuální dění, jako jsou nízké úrokové sazby a volatilita finančních trhů. Robert Mareš na podobných pozicích působil přes deset let a má zkušenosti s několika ekonomickými cykly. Tento krok doprovází formální rozdělení úseku investic a správy aktiv. Zatímco hlavním úkolem investičního úseku bude definování investiční strategie skupiny, úsek správy aktiv se bude plně soustředit na její realizaci.je zkušeným odborníkem, který disponuje patnáctiletou praxí v oblasti financí a pojišťovnictví. Více než 10 let působil v pojišťovně Allianz a Allianz penzijní společnosti, v letech 2009-2012 byl členem představenstva Allianz penzijního fondu za oblast financí a investic. V minulosti byl také manažerem pro oblast financí a finančního řízení ve společnosti T-Mobile. Svou profesní kariéru zahájil ve společnosti Delloitte, která se specializuje na finanční poradenství, účetní a auditorské služby. Robert Mareš je absolventem pražské VŠE, je ženatý a má dvě dcery.

 

Ladislav Možný, vedoucí úseku strategie a firemního rozvoje společnosti AXA v České republice a na SlovenskuLadislav Možný (48) nastupuje na pozici vedoucího úseku strategie a firemního rozvoje pro Českou republiku a Slovensko. Ve své roli se zaměří na zlepšení strategie skupiny v oblasti služeb zákazníkům a současně také na rychlejší rozvoj nových obchodních příležitostí. Ladislav Možný přišel do AXA z oboru telekomunikací s bohatými zkušenostmi se zaměřením na zákazníka a cross-sellingem. Ve společnosti AXA zastává pozici vedoucího strategického plánování. Jeho dosavadní profesní kariéra je spojena především s mobilním operátorem T-Mobile, v jehož službách působil od roku 1999. V marketingovém oddělení společnosti byl postupně odpovědný za cenovou politiku a strategii, za budování vztahů se zákazníky (CRM) a poté za celý marketingový mix pro firemní segment. Před 7 lety převzal oddělení strategie T-Mobilu, kde vedl např. akvizice konsolidující český telekomunikační trh nebo aukci kmitočtů pro 4G/LTE. Před společností T-Mobile pracoval Ladislav Možný pro holding Unipetrol. Ladislav Možný vystudoval ČVUT a VŠE. Je ženatý, má dvě dcery a ve volném čase se věnuje rodině, sportu a přípravě disertační práce.

 

Peter Wright, externí a nezávislý předseda auditního výboru společnosti AXA v České republice a na SlovenskuPeter Wright (51) byl vybrán na pozici externího a nezávislého předsedy auditního výboru s cílem posílit kontrolní procesy a udržitelnost. Díky svým rozsáhlým zkušenostem ve financích a v oblasti auditu získaným jak v České republice, tak v zahraničí, pomůže Peter Wright skupině správně realizovat její strategii a nabídne nezávislý pohled na její činnost. Má více než 25 let zkušeností v oblasti finančních služeb a pojišťovnictví, jež získal na mnoha významných manažerských pozicích. Nejvýznamnější část svého pracovního života strávil ve společnosti Deloitte, kde do konce roku 2014 vedl sekci zaměřenou na pojištění pro Evropu, Střední Východ a Afriku. V Praze pak byl hlavou finančních služeb společnosti. Před přesunem do Prahy na konci roku 2009 byl partnerem v londýnské pobočce Deloitte. Během své profesní kariéry Peter spolupracoval se světově nejsilnějšími pojišťovacími skupinami a byl zapojen do širokého spektra různorodých projektů. Peter Wright vystudoval management na University of Aston v Birminghamu. V současné době žije s manželkou a dvěma potomky v Praze.

 

Související