Expobank CZ je středně velkou bankou poskytující širokou škálu služeb s důrazem na korporátní, individuální a affluentní zákazníky. Banka je zaměřena především na poskytování komplexních inteligentních produktů a služeb svým zákazníkům. Majoritním vlastníkem banky je strategický investor aktivní v ruském a evropském bankovním sektoru Igor Kim.

 

 

Jiří Schwarz, člen dozorčí rady Expobank CZJiří Schwarz (55) se stal novým členem dozorčí rady Expobank CZ. V minulosti byl členem Národní ekonomické rady Vlády ČR, dále Vědecké rady ICER (International Center for Economic Research) a prezidentem Liberálního institutu. V současné době působí ve správních radách dvou zahraničních institucí (v USA a Lucembursku), je nezávislým členem představenstva turecké energetické společnosti a ředitelem Centra ekonomických a tržních analýz.

Jiří Schwarz získal vzdělání na Vysoké škole ekonomické v Praze, kde v letech 2003 – 2010 působil jako děkan Národohospodářské fakulty. Mluví plynně anglicky, německy, rusky a domluví se francouzsky. Je autorem mnoha odborných publikací.

Je ženatý, má dvě dospělé děti a ve volném čase jezdí na kole, na lyžích a hraje tenis.

 

Jan Roztočil, člen představenstva Expobank CZJan Roztočil (42) byl jmenován novým členem představenstva Expobank CZ. V uplynulých letech pracoval pro několik bankovních institucí v České republice, například pro Komerční banku, Citibank či Volksbank CZ. Postupně se profiloval zejména v oblasti korporátního bankovnictví. V roce 2011 přešel do LBBW Bank CZ, kterou v roce 2014 odkoupila Expobank. Jan Roztočil dosud zastával funkci ředitele pro velké společnosti a strukturované financování v oddělení firemní klientely. Ve své nové funkci by rád podpořil etablování značky Expobank CZ na trhu a postupný rozvoj korporátního bankovnictví zejména v oblasti strukturovaného financování.

Jan Roztočil hovoří plynně anglicky, domluví se ale i rusky či francouzsky.

Je ženatý, má dvě děti a mezi jeho největší koníčky patří cyklistika.

Související