Tomáš Král (36) si klade jako hlavní prioritu ve své nové pozici zajistit strategické řízení financí skupiny AWT a nastavení a propojení všech finančních procesů s novým akcionářem, největším polským logistickým operátorem, skupinou PKP CARGO.

Před nástupem do skupiny AWT řídil finance a ekonomickou správu u zastoupení nizozemského silničního dopravce v ČR, společnosti Van der Vlist Czech. V roce 2010 nastoupil do skupiny AWT a záhy se stal finančním ředitelem dceřiné společnosti AWT BlueTrucks, následně v roce 2011 přešel na pozici ředitele controllingu skupiny AWT. Současně je již tři roky ředitelem terminálu kombinované dopravy Ostrava-Paskov a od letošního roku řídí proces integrace skupiny AWT s novým akcionářem, skupinou PKP CARGO.

„Integrace skupiny AWT se skupinou PKP CARGO spolu s expanzí na nové trhy a rozvojem našich služeb s sebou nesou velký důraz na kvalitu finančního řízení. Jsem přesvědčen, že manažerské zkušenosti Tomáše Krále, znalosti skupiny AWT a odborné finanční znalosti jsou výborným základem pro zvládnutí veškerých nároků, které jsou na moderní pojetí finančního řízení kladeny,“ komentuje volbu nového finančního ředitele Zbigniew Klepacki, generální ředitel skupiny AWT.

Získal ekonomické vzdělání na Vysoké škole ekonomické v Praze v oborech mezinárodní obchod a mezinárodní přeprava a logistika.

Související