Jakub Brýdl pracoval celý svůj profesní život v rodinné společnosti STORY DESIGN naposledy na pozici výkonného ředitele. Vystudoval ekonomii na Mendelově zemědělské a lesnické Univerzitě v Brně, titul MBA získal na soukromé vysoké škole B.I.B.S.

Kromě Jakuba Brýdla bude v představenstvu i Rakušan Markus Rothböck a dozorčí rada bude tvořena zakladateli společnosti Tomášem a Filipem Brýdlovými a dalšími třemi zástupci koncernu UMDASCH. Původně rodinné firmě bude v rámci holdingu ponechána vysoká míra autonomie. Zachována bude i organizační struktura a obchodní název společnosti.

 

Společnost STORY DESIGN byla založena v roce 1995 v Litomyšli, kde má stále své administrativní sídlo a výrobní prostory. Od počátku byla vlastněna a řízena členy rodiny Brýdlů a zabývá se designem, výrobou a instalací komerčních atypických interiérů a produktů na podporu prodeje. Společnost, ve které aktuálně pracuje 220 zaměstnanců, je významným zaměstnavatelem v regionu.

 

Společnost UMDASCH GROUP byla založena v roce 1868 a tvoří jí dvě základní divize. Stěžejní částí skupiny je společnost DOKA, výrobce technického stavebního bednění, s ročními tržbami 25 miliard Kč. Společnost je v tomto oboru jednou z největších na světě, s pobočkami v 70 zemích a s více než 7 300 zaměstnanci. Druhou významnou částí je dceřiná společnost Umdasch Shopfitting Group s téměř 150 letou tradicí výroby nábytku, která sídlí v rakouském Amstettenu.

 

Související