Lenka Kovačovská dosud na MPO působila v pozici ředitelky odboru strategie a mezinárodní spolupráce v energetice. Po odchodu Pavla Šolce z funkce byla vedením sekce energetiky pověřena, plnohodnotný mandát získala až dnes.

„Lenka Kovačovská byla vybrána na základě výběrového řízení vypsaného v souvislosti se zaváděním služebního zákona a zaujme tak místo uvolněné po Pavlu Šolcovi. Jako ředitelka odboru strategie a mezinárodní spolupráce v energetice se podílela na přípravě nedávno schválených klíčových strategických dokumentů," uvedl mluvčí MPO František Kotrba.

Lenka Kovačovská v letech 2007-2013 působila ve společnosti ČEPS, v útvaru zabývajícím se strategií. Od roku 2013 pracuje na Ministerstvu průmyslu a obchodu, kde měla na starosti především Státní energetickou koncepci. Od roku 2014 rovněž koordinovala za MPO mezinárodní spolupráci v oblasti energetiky.

Vedle toho přednáší problematiku trhů energetických komodit na VŠE v Praze.

Je absolventkou Vysoké školy ekonomické v Praze.

 

Vláda letos po mnohaletém úsilí schválila Státní energetickou koncepci, která určuje směr, jakým se vydá česká energetika v nadcházejících desetiletích. Kromě toho schválila i Národní akční plán rozvoje jaderné energetiky, podle něhož je z pohledu státu žádoucí neodkladně zahájit přípravu výstavby jednoho jaderného bloku v elektrárně Dukovany a jednoho bloku v elektrárně Temelín.

Ministerstvo průmyslu má celkem osm náměstků. Na základě výběrových řízení, která ukládá služební zákon, byli ve funkcích dosud potvrzeni tři. Nový mandát dosud získali náměstek správní sekce Jiří Havlíček, náměstek pro stavebnictví a primární suroviny Jiří Koliba a náměstkyně pro majetkové účasti Pavla Sluková.

Související