Irena Huňková je jednatelkou společnosti Euregnia se sídlem v Uherském Hradišti, která se zabývá daňovým poradenstvím. Krajská komora Zlínského kraje má asi 400 členů.

„Být předsedkyní Krajské hospodářské komory Zlínského kraje je pro mě především závazek vůči členům a také znamení, že jdeme tím správným směrem. Ráda bych i nadále rozvíjela naše aktivity ve všech krajských střediscích, za pomoci mého týmu, který tvoří odborně zdatní spolupracovníci úřadu komory. Pro členy hospodářské komory máme na příští rok připraveny zajímavé akce i semináře a také projekty, které jim mohou přinést nemalý užitek,“ uvedla Huňková.

Místopředsedy představenstva se stali ředitel firmy Promens Robert Zatloukal, Petr Kopecký ze společnosti ZVI a generální ředitel společnosti Hamé Martin Štrupl.

Komora poskytuje firmám poradenství, informační a vzdělávací služby. Podílí se také na organizaci Dnů řemesel, při kterých se studenti mohou seznámit s technickými obory. Firmy ve strojírenství v kraji dlouhodobě poukazují na nedostatek učňů. Od roku 2006 komora provozuje Asistenční centrum pro podporu podnikání žen, které pomohlo vzniku 150 podniků založených ženami.

Související