Radek Laštovička působí v EY Advisory Services, kde se specializuje na poradenství v oblasti kreditních rizik, především na efektivní skóring bonity klientů a na optimalizaci inkasa pohledávek. Pět let řídil přední skóringovou a inkasní agenturu Coface Czech. Zakládal českou pobočku pojišťovny pohledávek Coface a v letech 2007 až 2009 vedl její servisní firmu. Má bohaté manažerské zkušenosti např. z Finanční skupiny Fio či venture kapitálu. Od roku 2010 byl viceprezidentem Asociace inkasních agentur.

"Chci především pokračovat v tom, co doposud dobře fungovalo, a dále to rozvíjet. To znamená zejména navázání na snahy o regulaci inkasního trhu a pokračování v seminářích a konferencích pořádaných naší Asociací. Jedinou aktuálně chystanou novinkou je příprava certifikovaného odborného vzdělávacího semináře, jehož cílem je zajistit základní znalosti a dovednosti inkasních pracovníků v celém spektru oblastí, které se jich týkají – dostatečné právní povědomí, znalost etických standardů vymáhání a potřebné komunikační dovednosti,“ uvedl Radek Laštovička.

Po absolvování Vysoké školy ekonomické studoval teoretickou ekonomii na CERGE-EI a titul Ph.D. získal na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy.

Související