Tomáš Gawlowski (47) začínal v české pobočce společnosti Coca-Cola HBC (dále CC HBC) v roce 1992 jako obchodní zástupce a v průběhu následujících let vystřídal řadu funkcí v oblasti prodeje a marketingu. Naposledy působil jako obchodní ředitel. Ve skupině CC HBC pak zastával různé vedoucí pozice napříč Evropou. Od roku 2006 byl obchodním ředitelem v Maďarsku, v roce 2008 byl jmenován generálním ředitelem operační jednotky CC HBC v Pobaltí (Litva, Lotyšsko, Estonsko). Společnost tam úspěšně provedl hospodářskou krizí a posílil podíl firmy na trhu. Zpět do Čech přichází Tomáš Gawlowski po téměř 5 letech práce na pozici generálního ředitele ve Švýcarsku. Pod jeho vedením se firmě významně zvýšil podíl na tamním trhu sycených nealkoholických nápojů, podařilo se mj. zjednodušit dodavatelský řetězec a vylepšit cash-flow.

„Evropské trhy jsou si sice v lecčems podobné, ale ten český a slovenský jsou vysoce konkurenční, s mnoha zajímavými, novými přístupy a inovacemi. Těším se na nové zkušenosti a chci s naší operační jednotkou dále budovat vedoucí postavení na trhu nealkoholických nápojů,“ říká nový generální ředitel.

 

 

Ve funkci střídá dosavadního ředitele Tomáše Kadlece (64) po jeho více než dvacetileté úspěšné kariéře, vrcholící rolí generálního ředitele, kterou vykonával 15 let. Tomáš Kadlec řídil v roce 2005 integraci obou dnešních částí operační jednotky a od té doby českou a slovenskou operační jednotku vedl. Výsledkem jeho dlouhodobého působení je zdvojnásobení podílu CC HBC ČR/SR na trzích a snížení provozních nákladů o třetinu.

Související