Ralf Sacht (52) doposud vedl předsériové centrum značky Volkswagen. Od roku 2010 měl na starosti řízení náběhů nových vozů značky Volkswagen a dalších koncernových značek na celosvětové úrovni.

Kariéru začal v roce 1984 jako pracovník montáže vozů Volkswagenu ve Wolfsburgu. Během kariéry působil v různých řídících pozicích. Od roku 2003 vedl pilotní halu Volkswagen Slovakia v Bratislavě, která slouží k výrobě prototypů.

Ve funkci nahradí dosavadního šéfa Albrechta Reimolda. Ten od února tohoto roku nastupuje na pozici člena představenstva pro produkci a logistiku značky Porsche.

Ralf Sacht je ženatý, má dvě děti a jedno vnouče.

 

 

Volkswagen na Slovensku vyrábí sportovně-užitková vozidla Audi Q7, automobily Volkswagen Touareg a části vozu Porsche Cayenne, jehož celou produkci slovenská divize automobilky převezme v příštím roce. Do výrobního portfolia továrny patří také malé automobily Škoda Citigo, Seat Mii a Volkswagen up!, které jsou postaveny na stejné platformě. Letos začne slovenská divize automobilky vyrábět karoserie pro SUV Bentley Bentayga.

Volkswagen v uplynulých letech zahájil rozsáhlé investice na Slovensku. V minulém roce začal s výstavbou nové montážní haly za více než 300 milionů eur (8,1 miliardy Kč) a také karosárny za půl miliardy eur. Loni v květnu zase slovenská továrna automobilky spustila výrobu v další karosárně, do které investovala 600 milionů eur (přes 16 miliard korun).

Související