Martin Jahn (46) byl opět jediným kandidátem na prezidenta sdružení. Do čela organizace sdružující 150 automobilových firem byl zvolen již popáté.

AutoSAP

Sdružení automobilového průmyslu je od svého založení v roce 1989 vrcholnou organizací v odvětví automobilového průmyslu. Členové AutoSAP vytvářejí 20 procent průmyslové výroby a exportu ČR a zaměstnávají 120.000 pracovníků. V Česku se ročně vyrobí přes 1,2 milionu aut.

"Automobilový průmysl se v příštích pěti letech změní více než za posledních 50 let. Naším společným úkolem je připravit na to v České republice podmínky. Máme vynikající výchozí pozici. V následujícím období budeme rozvíjet témata, jako je digitalizace, spojení aut s internetem, autonomní řízení vozidel nebo alternativní pohony," uvedl Jahn. Prioritou pro sdružení podle něj zůstává technické vzdělání, protože bez kompetentních zaměstnanců není možné současné trendy uskutečnit.

Nově jmenovaný ředitel sekretariátu Zdeněk Petzl (38) nahradil dlouholetého ředitele Antonína Šípka, který na začátku roku odešel do důchodu. Do fungování sdružení chce přinést nový, aktivní přístup, který mu umožní více se zapojovat do aktuálních diskusí týkajících se automobilového průmyslu.

Související