Radek Hovorka získal zkušenosti z oblasti ekonomie, financí a auditu  díky svému dlouholetému působení v mezinárodních firmách, jako jsou IBM nebo PricewaterhouseCoopers Audit. Do společnosti Český Aeroholding přichází z IBM Česká republika, kde posledních pět let působil jako finanční ředitel a jednatel společnosti. V IBM zároveň od roku 2012 zastával pozici finančního ředitele pro region zahrnující Česko, Slovensko a Maďarsko. Během svého působení v IBM se ve finanční oblasti spolupodílel na transformaci české pobočky směrem k poskytování komplexních řešení a IT služeb s vysokou přidanou hodnotou.

„Transparentní podnikání s efektivně řízenými financemi je pro nás jednou z klíčových hodnot, což je důvod, proč jsme sáhli po zkušeném odborníkovi s dlouholetou praxí. Vzhledem k faktu, že je naším cílem pokračovat v zefektivňování celé skupiny, snižování nákladů, ale i zlepšování našeho ratingu, jsou pro nás zkušenosti Radka Hovorky velmi cenné,“ říká Václav Řehoř, předseda představenstva Českého Aeroholdingu.

Vystudoval účetnictví a finanční řízení podniku na Vysoké škole ekonomické v Praze a je držitelem diplomu Asociace certifikovaných účetních (ACCA) v oblasti mezinárodního finančního reportingu.

Radek Hovorka nahradí ve funkci dosavadní místopředsedkyni představenstva Českého Aeroholdingu Zuzanu Prokopcovou, která odchází na mateřskou dovolenou.

Související