Radka Lang v Graylingu pracuje od roku 2014 a má zkušenosti jak ze státní, tak i ze soukromé sféry. Zahájila svou kariéru na Ministerstvu zahraničí na odboru OSN, kde se zabývala problematikou nešíření ručních a lehkých zbraní. Poté se přesunula do tabákového průmyslu a ve společnosti Japan Tobacco International byla v oddělení Corporate Affairs zodpovědná za oblast evropské legislativy a vnitřní komunikaci.

„Radka má bohaté zkušenosti, které získala v České republice i v zahraničí. Jsem přesvědčen, že právě její zkušenosti s evropskou legislativou jsou velkou výhodou v komunikaci se státní správou a politickou reprezentací na komunální i národní úrovni. V užším vedení českého Graylingu bude zodpovědná za vedení a rozvoj naší Public Affairs divize,“ řekl Ivo Mareš, ředitel Grayling Czech Republic.

V Graylingu působí od roku 2014 a specializuje se na rychloobrátkový sektor, finanční regulaci a oblast ICT.

„Ve své nové roli se zaměřím na zvýšení sektorové specializace našich konzultantů. Rovněž se chci aktivně podílet na zlepšování pověsti lobbingu v českém prostředí. Transparentní lobbing, který je náplní naší práce, je zcela legitimní součástí demokratického procesu a napomáhá k vytvoření oboustranně prospěšného dialogu mezi byznysem a veřejnou sférou,“ říká Radka Lang.

Radka Lang vystudovala obor Geopolitika, teritorium a bezpečnost na King’s College London. Kromě rodné češtiny hovoří anglicky, italsky, francouzsky a omezeně i turecky a německy. 

 

Grayling je vedoucí agenturou v oblasti Public Affairs na českém trhu. Klientské portfolio Graylingu zahrnuje různorodé oblasti byznysu včetně digitální ekonomiky, ICT, zdravotnictví a rychloobrátkového sektoru. Grayling působí na českém trhu od roku 1993 a služby v oblasti Public Affairs poskytuje od roku 2004.

 

Související