Vladimír Šlachta je odborníkem nejenom v oboru IT, ale také zkušeným obchodním manažerem. Má za sebou téměř deset let zkušeností z vlastního podnikání ve velkoobchodu s potřebami pro automobily a elektronikou či jako obchodník s termínovanými kontrakty. Jako poradce se bude specializovat na oblast informačních technologií.

„Jde o oblast, se kterou si v tuzemsku ještě stále řada firem neví rady. Společnosti jsou závislé na stávajících dodavatelích IT a nevědí, jak se ze závislosti vymanit a získat nákladově efektivnější řešení,“ říká Vladimír Šlachta. „Jsem rád, že díky Vladimírovi rozšiřujeme naši expertizu o další důležitý segment,“ dodává Jiří Rybár, řídící partner českého týmu Expense Reduction Analysts.

Naposledy pracoval jako ředitel programu transformace v Provident Financial. Předtím působil ve vietnamské pobočce skupiny PPF. V minulosti mimo jiného řídil prodej aplikací pro střední a východní Evropu ve společnosti Oracle, byl výkonným ředitelem Českého Telecomu pro segment malých a středních firem či obchodním ředitelem ve společnosti Dell Computer.

Je absolventem Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské Českého vysokého učení technického. Kromě angličtiny a slovenštiny se domluví i vietnamsky, rusky či německy.

Jeho největším koníčkem jsou jeho tři synové, ve volném čase létá na rogalu a je vášnivým chovatelem slepic a včel.

Související