Bohumír Čáp spolupracoval s automobilkou AVIA ještě jako zaměstnanec podniku VOP Přelouč, který v roce 2004 získala společnost EXCALIBUR ARMY. „Jako jediní v republice jsme vyráběli Avie s pohonem 4x4. Našimi zákazníky byly především Technické služby a další firmy, které potřebovaly vyšší výkon automobilů v terénu. Pokračovali jsme i po roce 2013, kdy se výroba avií v České republice ukončila. Ještě v letošním roce jsme předělávali jednu avii na pohon 4x4 pro Technické služby Seč,“ popisuje Bohumír Čáp.

Obnovená výroba avií se pod vedením Bohumíra Čápa rozjede v Přelouči po Novém roce. Už nyní se ale ve stávajících prostorách v Praze v Letňanech ověřuje výroba vozů podle původní dokumentace a testují se možnosti implementace dílů od nových dodavatelů. Jádro týmu se rovněž zabývá homologací motorů EURO 5. Do konce roku, před ostrým startem výroby vozů modernizované řady D, se zaměří na motory odpovídající normě EURO 6. Před začátkem výroby v Přelouči bude potřeba postavit tým zhruba šedesáti lidí a Bohumír Čáp se na výběru svých spolupracovníků bude aktivně podílet.

„Když jsem se dozvěděl, že holding CZECHOSLOVAK GROUP získal Avii, měl jsem z toho radost. A hned mi bylo jasné, že první, kdo z Přelouče do Prahy pojede, budu já. To se potvrdilo. Pan Strnad si mě pozval k sobě a řekl mi, ať si k sobě znovu stáhnu lidi, kteří se mnou pracovali na pohonu 4x4. Pomyslel jsem si, jak by bylo skvělé, kdybych mu mohl říct: ‚Koupil jste Avii. Tady k tomu máte titul mistra Evropy‘. Jsem šťastný, že se to povedlo,“ uvedl Bohumír Čáp.

Holding CZECHOSLOVAK GROUP koupil tradiční letňanskou automobilku AVIA od indické společnosti Ashok Leyland Motors letos v červenci. Akvizicí naplňuje svou strategii investovat do podniků tradičního československého průmyslu. CSG počítá v první fázi s výrobou v řádu stovek kusů vozů. Zájem o několik desítek kusů avií již projevili dřívější tradiční odběratelé. Následně začne holding CSG obnovovat vztahy v tradičních odbytištích jako je Slovensko, Polsko, Maďarsko, Rusko a země z Blízkého východu či severní Afriky.

 

 

Související