Aleš Graf je stoprocentním vlastníkem a od roku 2002 do současnosti předsedou představenstva akciové společnosti Centropol. Patří mezi průkopníky na liberalizovaném trhu s elektřinou. Je inženýrem podnikové ekonomie a managementu, titul MBA získal studiem na Prague International Business School.   

"Cítím, že společnost teď potřebuje nové impulsy, nové nadšení a nové cesty. Přenechávám proto standardní řízení profesionálním manažerům a sám se přesunuji do strategické a kontrolní role," komentoval svůj přesun Aleš Graf.

Skupina sdělila, že letos provedla kompletní obměnu nejvyššího vedení a zásadní změny řízení a organizační struktury. Jaromír Chabr nastoupil na místo ředitele letos na jaře.

Poté nastoupil jako obchodní ředitel Tomáš Hlaváček, který byl předtím ředitelem strategického rozvoje a řízení vztahů se zákazníky v Air Bank.

Zároveň k 1. září opustí Centropol dosavadní člen představenstva a technický ředitel Petr Landovský. Výměna v čele představenstva je podle skupiny završením této série změn.

Centropol působí od roku 2002 na trhu s elektřinou a od roku 2010 také na trhu se zemním plynem. Energie dodává zhruba 320.000 zákazníků. Převážnou část klientů skupiny tvoří domácnosti, zhruba pětinu pak města a obce, státní organizace nebo malé a střední firmy.

 

Související