Roman Ray Straub přichází do Kongresového centra Praha s cílem dostat jej mezi TOP 5 evropských kongresových center do roku 2020.

V počátcích své pracovní kariéry působil v provozních a následně obchodních a marketingových pozicích ve společnostech Marriot International v USA, Disneyland ve Francii, InterCity Hotels v Německu a ve světovém řetězci Le Meridien v Portugalsku, v Paříži, v Karibiku a v USA.

Jeho první pracovní zkušenosti z Prahy pocházejí z poloviny 90. let, kdy zde otevíral čtyřhvězdičkový hotel Don Giovanni. Do Prahy se Roman Ray Straub vrátil v roce 2002, kdy v hotelovém řetězci Vienna International Hotels & Resorts působil na pozici generálního ředitele a byl přes 10 let zodpovědný za řízení pražských.

V roce 2006 byl Roman Ray Straub jmenován členem představenstva řetězce Vienna International Hotels & Resorts a ve své pozici byl zodpovědný za obchod a marketing hotelů celé skupiny a současně za rychlou expanzi společnosti na další zahraniční trhy. V posledních čtyřech letech pracoval na pozici generálního ředitele hotelu Grand Hotel Europa, Palenca Luxury Hotels, v rakouském Innsbrucku. 

Vedle rodné němčiny hovoří Roman Ray Straub plynně anglicky, francouzsky a italsky a navíc částečně i španělsky, holandsky, portugalsky a česky.

Související