Ljubiša Tešić (40) přichází po působení na pozici ředitele finanční divize a člena představenstva v bosenské UniCredit Bank Banja Luka a maďarské UniCredit Bank Hungary. V každé z těchto bank skupiny UniCredit strávil tři roky.

„Jsem velmi rád, že Ljubiša Tešić posílil náš tým v UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, kde může zúročit své bohaté profesní a manažerské zkušenosti,“ uvedl Jiří Kunert, generální ředitel a předseda představenstva UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia.

Svou kariéru zahájil Ljubiša Tešić v roce 1996 v rodném Německu v HVB Germany. V rámci banky, která je dnes součástí skupiny UniCredit, postupně zastával různé pozice v rámci oddělení Private Banking, Risk Management (v Londýně), Controlling, Strategic Projects a Mergers & Acquisitions. Následně byl jmenován senior manažerem zodpovědným za oddělení Strategic Development a M & A ve společnosti Bank Austria Creditanstalt ve Vídni a později ředitelem oddělení UniCredit Markets & Investment Banking ve společnosti UniCredit Bank AG (v Mnichově a ve Vídni).

Ljubiša Tešić mluví německy, bosensky, chorvatsky, srbsky i anglicky. Vystudoval podnikový management na Vysoké škole bankovnictví v německém Frankfurtu nad Mohanem (Hochschule für Bankwirtschaft, HfB – dnes Frankfurt School of Finance & Management). Je ženatý, má tři děti.

 

Související