APRA volila na valné hromadě i Revizní radu, ve které zůstali Jaroslav Duroň (PR.Konektor), Martin Frýdl (AC&C) a Václav Pavelka (Native PR). Dalšími členy vedení byli znovu zvoleni Patrik Schober (PRAM Consulting), Radek Vítek (PR.Konektor) a Ondřej Kubala (Ewing Public Relations). Novými členy jsou Jana Lutonská (Bison&Rose), Michal Vlasák (Havas PR) a Michal Hoblík (Aspen PR). Informovala o tom výkonná ředitelka APRA Barbora Bělíková

Jan Kučmáš vystudoval žurnalistiku, politologii a mezinárodní studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. V devadesátých letech pracoval jako redaktor v Českém deníku, Reportéru, a v měsíčníku Interview, později jako redaktor a editor v Lidových novinách a v redakci zpravodajství České televize. Od roku 1999 působil, jako PR manažer Internetu On Line, a od roku 2000 pracoval čtyři roky jako ředitel korporátní komunikace společnosti Eurotel. V letech 2003 a 2004 vedl jako šéfredaktor odborný týdeník o médiích a marketingu Strategie. V AMI Communications se od roku 2005 specializuje na strategické konzultace, krizovou komunikaci a mediální tréninky.

Jan Kučmáš se stal v roce 2013 partnerem skupiny AMI Communications. Řídí konzultanty zaměřené na průmysl, zahraniční kanceláře v Bulharsku a na Slovensku a reklamní studio Design Communications.


APRA vznikla jako odborné sdružení v roce 1995. Hlavním posláním asociace je mimo jiné reprezentovat obor PR veřejnosti, kultivovat činnost agentur a budovat dobré jméno oboru. Členové procházejí opakovaně procesem certifikace. APRA je členem mezinárodní organizace ICCO (International Communications Consultancy Organisation) sdružující národní PR asociace po celém světě.

 

Související