Pavel Rozsypal má v APS na starosti vyhledávání nových investorů a správu investičních fondů. Jeho hlavní úlohou je vyhledávání velkých institucionálních investorů z řad penzijních fondů či investičních společností, kteří APS podpoří v expanzi na nové zahraniční trhy.

„APS je jedna z nejrychleji rostoucích investičních platforem ve střední a jihovýchodní Evropě. Pro další posílení pozice hledáme finanční investory se zájmem o portfolia nesplácených pohledávek v regionu. Jedná se o investiční příležitosti s vysokým potenciálem výnosu a s vysokou mírou rizika. V následujících letech chceme přitáhnout investory ochotné vložit do našich investičních fondů stovky milionů euro,” říká Pavel Rozsypal.

Pavel Rozsypal na nové pozici zúročí mnohaleté zkušenosti ze světa finančního byznysu: patnáct let strávil ve vedení investiční firmy EPIC, kde vedl analytický tým a pracoval v poradenství v oblasti fúzí a akvizic. Byl rovněž spoluvlastníkem menších českých poradenských firem SFINCS a ADECO. Z komerční sféry na více než čtyři roky přeskočil do diplomatických služeb, když působil v Paříži jako velvyslanec a stálý zástupce ČR v OECD.

Pavel Rozsypal mluví anglicky, německy a francouzsky, má tři syny a mezi jeho záliby patří jachting a potápění.

Související